Film „Pan Samochodzik i templariusze” zapowiedziany na lipiec. Udostępniono kolejne zdjęcia i krótkie zwiastuny

16 czerwca 2023

Pan Samochodzik nieodłącznie kojarzy się z wakacjami. Oczekiwanym krokiem jest więc decyzja Netflixa, by film na motywach książki, w której główny bohater poszukuje ukrytych skarbów templariuszy, wypuścić latem. Produkcja trafi bezpośrednio na platformę już 12 lipca.

Scenariusz najnowszego filmu o przygodach słynnego polskiego historyka sztuki powstał w oparciu o powieść „Pan Samochodzik i templariusze”. Fabuła jednak została wzbogacona o dużo bardziej widowiskowe motywy, które stawiają głównego bohatera bliżej Roberta Langdona z serii książek Dana Browna.

Sandra Drzymalska jako Anka (fot. Przemek Paczkowski/Netflix)

Dowiadujemy się bowiem, że znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.

Maria Dębska jako Karen Petersen(fot. Przemek Paczkowski/Netflix)

W tytułowego bohatera w filmie wciela się Mateusz Janicki, a towarzyszą mu Sandra Drzymalska jako Anka, Maria Dębska jako Karen Petersen i Jacek Beler w roli głównego antagonisty, międzynarodowy złodziej sztuki o imieniu Adios. Na ekranie zobaczymy także Annę Dymną, Ewę Błaszczyk i Przemysława Bluszcza. Harcerzy wspierających Pana Samochodzika zagrają młodzi aktorzy-amatorzy: Piotr Sega, Kalina Kowalczuk i Olgierd Blecharz.

Harcerze (fot. Przemek Paczkowski/Netflix)

Reżyserię filmu „Pan Samochodzik i templariusze” powierzono Antoniemu Nykowskiemu, dla którego będzie to pełnometrażowy debiut fabularny. Scenariusz napisał autor komiksów i scenarzysta Bartosz Sztybor. Za zdjęcia odpowiada Kamil Płocki, a za scenografię Marcin Płaszczyk.

W sieci pojawiły się też krótkie materiały wideo zapowiadające film i przedstawiające głównych bohaterów:

Plakat promujący film „Pan Samochodzik i templariusze”:

[am]
fot. główna: Przemek Paczkowski/Netflix

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film