banner ad

Pierwsze zdjęcia z zapowiadanych ekranizacji Netfliksa. Zobacz głównego bohatera „Pana Samochodzika i Templariuszy” oraz „Informacji zwrotnej”

22 marca 2023

Netflix zaprezentował pierwsze zdjęcia oraz kilka ujęć z zapowiadanych na 2023 rok produkcji. Przy okazji wreszcie poznaliśmy odtwórcę głównej roli w filmie „Pan Samochodzik i Templariusze”. Możemy też zobaczyć pierwsze kadry z „Informacji zwrotnej” oraz innych ekranizacji.

Jak podkreśla Netflix, nadchodzące w tym roku polskie filmy i seriale to ukłon w stronę rodzimej kultury oraz różnorodności gatunkowej. Wśród premier znajdą się m.in. historie inspirowane znanymi polskimi powieściami mającymi rzesze fanów w całym kraju.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji jest z pewnością film „Pan Samochodzik i Templariusze”. Jak się dowiedzieliśmy, w znanego pokoleniom czytelników historyka sztuki, łowcę skarbów oraz właściciela niezwykłego pojazdu wciela się Mateusz Janicki. To właśnie jego możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu jako Pana Samochodzika. Opis filmu sugeruje, że fabuła dość swobodnie została oparta na książce. Główny bohater wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.

Wiemy nie tylko, jak będzie wyglądał główny bohater, ale również pojazd, którym będzie się poruszał. Za reżyserię filmu odpowiada Antoni Nykowski, scenariusz napisał autor komiksów i scenarzysta Bartosz Sztybor. W obsadzie oprócz Mateusza Janickiego znaleźli się Piotr Sega, Kalina Kowalczuk i Olgierd Blecharz.

Netflix pokazał również pierwszy kadr z miniserialu „Informacja zwrotna” na podstawie powieści Jakuba Żulczyka. Arkadiusz Jakubik wciela się w tej produkcji w Kanię (patrz zdjęcie poniżej), uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego, który wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. Obok Jakubika na ekranie zobaczymy też Jakuba Sierenberga. Adaptację wyreżyserował Leszek Dawid, a scenariusz napisał Kacper Wysocki.

„Jestem super podekscytowany, tym bardziej że wiele wskazuje na to, że nie jest to moje ostatnie słowo w Netfliksie” – zapowiada Jakub Żulczyk.

„Informacja zwrotna” (fot. Robert Pałka/Netflix)

W zapowiedziach znalazł się także film „Fanfik” na podstawie książki Natalii Osińskiej. To historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata. Główna bohaterka, Tosia, jest młodą osobą mierzącą się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem. „Fanfik” wyreżyserowała Marta Karwowska, która napisała również scenariusz wspólnie z Grzegorzem Jaroszukiem. W obsadzie znaleźli się: Alin Szewczyk, Jan Cięciara i Dobromir Dymecki.

„Fanfik” (Przemo Paczkowski/Netflix)

W 2023 roku zobaczymy też film „Znachor” na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Zdjęcia z tej produkcji w reżyserii Michała Gazdy mogliśmy zobaczyć już wcześniej. Teraz natomiast ukazano pierwsze ujęcia z Leszkiem Lichotą w tytułowej roli.

Poniżej możecie zobaczyć filmową zapowiedź tytułów, które trafią na platformę Netflix w 2023 roku. Wśród nich są kilkusekundowe wstawki z „Pana Samochodzika i Templariuszy”, „Informacji zwrotnej”, „Fanfika” i „Znachora”:

[am]
fot. główna: Przemo Paczkowski/Netflix

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film