banner ad

Donato Carrisi zekranizował swój kolejny thriller. Zobacz zwiastun filmu „Jestem otchłanią”

29 września 2022

Donato Carrisi wprowadza do kin film na podstawie kolejnego swojego bestsellera. Tym razem włoski pisarz, scenarzysta i reżyser przeniósł na ekran thriller „Jestem otchłanią”. W obsadzie adaptacji znaleźli się Michela Cescon, Saul Nanni, Lidiya Liberman i Gabriel Montesi.

Akcja „Jestem otchłanią” rozgrywa się w klimatycznej scenerii jeziora. Jednym z głównych bohaterów jest mężczyzna zajmujący się wywózką śmieci, który za wszelką cenę stara się być niedostrzegalny dla społeczeństwa. Wszystko zmienia się, gdy na widok tonącej dziewczynki nie może się oprzeć impulsowi i ratuje jej życie. Ocalona wkracza do jego uporządkowanego świata, co tym samym naraża go na to utratę niewidzialności. Największym zagrożeniem jest to, że dziewczynka ściąga na niego uwagę kobiety, która nie spocznie, dopóki nie wypełni swojej misji i nie znajdzie grasującego w okolicy seryjnego mordercy.

„Jestem otchłanią” to trzecia kinowa produkcja, którą Donato Carrisi nakręcił na podstawie własnych powieści. Pierwszą była „Dziewczyna we mgle” z Tonim Servillo i Jeanem Reno, za którą w 2017 roku autor odebrał z rąk Stevena Spielberga nagrodę David di Donatello dla najlepszego nowego reżysera. Drugą była ekranizacja „W labiryncie” z 2019 roku, w której ponownie zagrał Toni Servillo, a partnerował mu m.in. Dustin Hoffman. Teraz pisarz ma już gotowy trzeci film.

Carrisi nazwał swoje najnowsze dzieło thrillerem odwołującym się do najgłębszych uczuć, w którym „zwroty akcji i napięcie budowane są wokół opowieści dotyczących bohaterów”. „Jest historia widoczna, ale także historia zanurzona, która płynie cicho, a potem nagle wyłania się. I to właśnie ona uderza widza, gdy najmniej się tego spodziewa, w tym miejscu w sercu, gdzie znajduje się jego empatia” – komentuje pisarz i reżyser.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Jestem otchłanią”. Film wchodzi do włoskich kin 27 października:

W Polsce powieść „Jestem otchłanią” ukazała się nakładem Wydawnictwa Albatros.

[am]


Tematy: , , , ,

Kategoria: film