Campbell Scott zekranizuje „Modlitewnik” Joan Didion

30 stycznia 2013


Campbell Scott podpisał umowę, zgodnie z którą wyreżyseruje i zagra w adaptacji „Modlitewnika” amerykańskiej powieściopisarki Joan Didion.

Akcja bestsellerowej powieści jednej z głównych przedstawicielek nurtu Nowego Dziennikarstwa rozgrywa się współcześnie w fikcyjnym państewku w Ameryce Południowej. Tam, w scenerii „bananowej dyktatury”, krzyżują się losy dwóch kobiet ze Stanów Zjednoczonych – zastrzelonej w wyniku burzliwych wypadków Charlotty Douglas oraz relacjonującej jej życie Grace Strasser-Mendana, która dzięki małżeństwu weszła do rodziny rządzącej krajem.

Zdjęcia do filmu mają rozpocząć się jesienią tego roku w Puerto Rico. Scenariuszem zajmie się duet Joyce McKee i Rachel LeMin. „Modlitewnik” (w oryginale ?A Book of Common Prayer?) nie będzie pierwszą adaptacją literacką w karierze reżysera. Wcześniej Scott nakręcił już m.in. „Drogę do szczęścia” („Off the map”) na podstawie sztuki Joan Ackermann oraz uwspółcześnioną wersję „Hamleta” Szekspira. Jako aktora mogliśmy go ostatnio oglądać w roli ojca Patera Parkera w filmie „Niesamowity Spider-Man”.

fot. David Shankbone

Tematy: , , , ,

Kategoria: film