banner ad

Borys Szyc gra Wiktora Forsta. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Netfliksa na podstawie książek Remigiusza Mroza

21 października 2022

Ruszyły zdjęcia do nowego serialu na podstawie książek Remigiusza Mroza o komisarzu Wiktorze Forście. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. Premiera produkcji zaplanowana jest na 2024 rok.

Jak informuje platforma Netflix, zdjęcia będą realizowane na Słowacji, w Zakopanem, Nowym Targu oraz w Warszawie. Pierwsza fotografia z planu przedstawiająca Borysa Szyca w roli głównej została właśnie udostępniona w sieci.

„Rozpoczęliśmy z Netflixem zdjęcia do Forsta! Chciałbym opisać uczucie, które towarzyszyło mi, kiedy zobaczyłem go, stojącego pod Giewontem z Osicą, i patrzącego na krzyż – ale nawet osobie na co dzień parającej się słowem przychodzi to z trudem. Powiem zatem tylko to: będzie co oglądać” – napisał Remigiusz Mróz na swoim profilu na Facebooku.

Pierwszy sezon serialu będzie oparty na motywach z książek „Ekspozycja” i „Przewieszenie”, w których Tatry stają się areną brutalnych morderstw. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkryje spisek sięgający korzeniami II wojny światowej.

Prace nad doprowadzeniem projektu do realizacji trwały kilka lat. „W 2016 roku Marta Barańska wyszła z pomysłem nabycia praw do ekranizacji mrocznych przygód Forsta. Potem było spotkanie z Remigiuszem Mrozem i kilka lat prób i zmagań, jak ten projekt ugryźć. Wreszcie dwa lata temu znalazł się wymarzony partner i zleceniodawca. Netflix. Zaczęliśmy pisać serial, mając na pokładzie wymarzonych pisarzy Agatę Malesińską i Jacka Markiewicza, na początku był z nami też Marcin Cecko. Parę dni temu wreszcie przenieśliśmy się do Zakopanego, gdzie spędzimy kolejne miesiące, kręcąc nasz serial” – pisał niedawno Borys Szyc na swoim profilu na Instagramie.

„Jesteśmy podekscytowani i gotowi na wyzwania. A tych przed nami sporo, jak chociażby zdjęcia na Giewoncie. Mamy wymarzoną ekipę z Krzysztofem Jerzakiem na czele. 120 osób, które pracuje na sukces tego projektu” – dodał.

Niektórzy czytelnicy w komentarzach pod zdjęciem udostępnionym na profilu Remigiusza Mroza piszą, że w roli Wiktora Forsta obsadzali w swojej wyobraźni kogoś innego. „Wiem, że część z was inaczej widziała naszego komisarza – ale myślę, że już po pierwszej scenie w tej charakterystycznej koszuli nikt nie będzie wyobrażał go sobie inaczej” – zapewniał jakiś czas temu Remigiusz Mróz.

Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, znany z filmu „Johny”. Za kamerą stanął Piotr Uznański.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc)

[am]
fot. Jan Wierzejski

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film