Borys Szyc gra Wiktora Forsta. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Netfliksa na podstawie książek Remigiusza Mroza

21 października 2022

Ruszyły zdjęcia do nowego serialu na podstawie książek Remigiusza Mroza o komisarzu Wiktorze Forście. W roli głównej zobaczymy Borysa Szyca. Premiera produkcji zaplanowana jest na 2024 rok.

Jak informuje platforma Netflix, zdjęcia będą realizowane na Słowacji, w Zakopanem, Nowym Targu oraz w Warszawie. Pierwsza fotografia z planu przedstawiająca Borysa Szyca w roli głównej została właśnie udostępniona w sieci.

„Rozpoczęliśmy z Netflixem zdjęcia do Forsta! Chciałbym opisać uczucie, które towarzyszyło mi, kiedy zobaczyłem go, stojącego pod Giewontem z Osicą, i patrzącego na krzyż – ale nawet osobie na co dzień parającej się słowem przychodzi to z trudem. Powiem zatem tylko to: będzie co oglądać” – napisał Remigiusz Mróz na swoim profilu na Facebooku.

Pierwszy sezon serialu będzie oparty na motywach z książek „Ekspozycja” i „Przewieszenie”, w których Tatry stają się areną brutalnych morderstw. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkryje spisek sięgający korzeniami II wojny światowej.

Prace nad doprowadzeniem projektu do realizacji trwały kilka lat. „W 2016 roku Marta Barańska wyszła z pomysłem nabycia praw do ekranizacji mrocznych przygód Forsta. Potem było spotkanie z Remigiuszem Mrozem i kilka lat prób i zmagań, jak ten projekt ugryźć. Wreszcie dwa lata temu znalazł się wymarzony partner i zleceniodawca. Netflix. Zaczęliśmy pisać serial, mając na pokładzie wymarzonych pisarzy Agatę Malesińską i Jacka Markiewicza, na początku był z nami też Marcin Cecko. Parę dni temu wreszcie przenieśliśmy się do Zakopanego, gdzie spędzimy kolejne miesiące, kręcąc nasz serial” – pisał niedawno Borys Szyc na swoim profilu na Instagramie.

„Jesteśmy podekscytowani i gotowi na wyzwania. A tych przed nami sporo, jak chociażby zdjęcia na Giewoncie. Mamy wymarzoną ekipę z Krzysztofem Jerzakiem na czele. 120 osób, które pracuje na sukces tego projektu” – dodał.

Niektórzy czytelnicy w komentarzach pod zdjęciem udostępnionym na profilu Remigiusza Mroza piszą, że w roli Wiktora Forsta obsadzali w swojej wyobraźni kogoś innego. „Wiem, że część z was inaczej widziała naszego komisarza – ale myślę, że już po pierwszej scenie w tej charakterystycznej koszuli nikt nie będzie wyobrażał go sobie inaczej” – zapewniał jakiś czas temu Remigiusz Mróz.

Reżyserem serialu jest Daniel Jaroszek, znany z filmu „Johny”. Za kamerą stanął Piotr Uznański.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Borys Szyc Official (@borys.szyc)

[am]
fot. Jan Wierzejski

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film