Wygraj podwójne wejściówki na warszawskie seanse filmu „Zdarzyło się” na podstawie książki Annie Ernaux [ZAKOŃCZONY]

21 października 2022

Z okazji kinowej premiery filmu „Zdarzyło się”, nakręconego na podstawie autobiograficznej książki o tym samym tytule autorstwa tegorocznej noblistki Annie Ernaux, wspólnie z dystrybutorem Aurora Films przygotowaliśmy konkurs.

Do rozdania mamy dziesięć podwójnych wejściówek na seans filmu „Zdarzyło się” w Kinotece w Warszawie. Wejściówki można wykorzystać w terminie od 25 października do 10 listopada zgodnie z seansami podanymi w repertuarze kina. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Ile kobiet, włącznie z Annie Ernaux, otrzymało do tej pory Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury?


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie brzmi: „Siedemnaście”.

Podwójne wejściówki otrzymali:

Agata Charuba-Chadryś,
Urszula Gryczan,
Gabriela Borowska,
Piotr Pindel,
Eliza Witkowska,
Katarzyna Nawrocka,
Justyna Gołas,
Klementyna Jarmusz,
Aleksandra Jankowska,
Kamilla Gryszel.

Nagrody zostały przekazane laureatom.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Zdarzyło się – premiera w kinie”.
Zakończenie konkursu w poniedziałek, 24 października, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Akcja filmu opartego na autobiograficznej książce Annie Ernaux rozgrywa się we Francji w 1963 roku. Główna bohaterka studiuje literaturę francuską na uniwersytecie. Przed zdolną dziewczyną, która marzy o karierze akademickiej, przyszłość stoi otworem. Niespodziewanie wszelkie plany staną pod dużym znakiem zapytania po wizycie w gabinecie lekarskim.

Ku swojemu zaskoczeniu Anne (hipnotyzująca Anamaria Vartolomei) dowiaduje się, że jest w ciąży. Zdaje sobie sprawę, że macierzyństwo zamknie jej zawodową drogę i przekreśli to, do czego tak konsekwentnie dążyła przez całe lata. Młoda kobieta stoi przed poważnym dylematem. Wie, że nie chce rodzić, ale jednocześnie jest świadoma, że za próbę zakazanej wtedy we Francji aborcji grozi jej nie tylko wydalenie ze studiów, ale i kara więzienia. Czas ucieka, napięcie wzrasta, bo na szali znalazła się przyszłość bohaterki.

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: filmowe