„Behawiorysta” Remigiusza Mroza doczeka się ekranizacji w formie serialu

15 kwietnia 2021

Po sukcesie, jaki odniósł serial „Chyłka”, TVN zamierza zrealizować kolejną produkcję na podstawie prozy Remigiusza Mroza. Tym razem chodzi o ekranizację cyklu z Gerardem Edlingiem.

O planowanym serialu nie wiadomo na razie zbyt wiele poza faktem, że powstanie z myślą o platformie Player.pl. Ekranizacja pojawi się ponoć szybciej, niż można by przypuszczać. „Ekipa działa w moim tempie pisarskim, więc nie trzeba będzie długo czekać” – komentuje pisarz.

W głównego bohatera, Gerarda Edlinga, ma wcielić się „znany, ceniony i lubiany” aktor, którego nazwiska jeszcze nie ujawniono. „Więcej szczegółów niebawem – ale mogę z ręką na sercu powiedzieć, że obsada jest wprost wymarzona, a ekipa produkcyjna składa się z osób, co do których mam pełne zaufanie. Szykuje się naprawdę mocna produkcja” – zapowiada Remigiusz Mróz.

Czas na Behawiorystę!

Drugą po Chyłce ekranizacją będzie serial na podstawie cyklu z Gerardem Edlingiem – i pojawi się…

Opublikowany przez Remigiusza Mróza Czwartek, 15 kwietnia 2021

Główny bohater serii, Gerard Edling, to były prokurator, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby.Słynie nie tylko z ekscentryzmu, ale także z tego, że potrafi rozwiązać każdą sprawę. Edling jest specjalistą od kinezyki, działu nauki zajmującego się badaniem komunikacji niewerbalnej. Oznacza to, że rozumie człowieka bez słuchania go, jedynie czytając z jego gestów, mimiki twarzy i wszelkich ruchów.

Do tej pory ukazały się dwa tomy serii – „Behawiorysta” i „Iluzjonista”. Możemy się domyślać, że pierwszy sezon serialu powstanie na podstawie jednej z tych książek, najprawdopodobniej pierwszej, żeby producenci mieli w razie czego gotowy materiał na ciąg dalszy. Niewykluczone, że przy okazji planowanej ekranizacji Remigiusz Mróz powróci do świata swojego bohatera i przygotuje dla czytelników trzecią książkę.

Książki z Gerardem Edlingiem ukazały się nakładem Wydawnictwa Filia.

[am]
fot. Remigiusz Mróz

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film