BBC zrealizuje miniserial na podstawie „Nędzników”

24 lipca 2016

bbc-robi-miniserial-nedznicy
Klasyka światowej literatury ponownie staje się kanwą dla serialowego widowiska! Okazuje się, że wytwórnia The Weinstein Company oraz BBC zamierzają stworzyć telewizyjną adaptację „Nędzników” Victora Hugo.

Medialni potentaci współpracowali już przy miniserialu „Wojna i pokój” na podstawie prozy Lwa Tołstoja. Teraz czas na kontynuację kolektywnych działań. Za skrypt historii przeniesionej na mały ekran również odpowiedzialny będzie Andrew Davies. Scenarzysta zwraca uwagę, że literacki pierwowzór to kultowa pozycja. „Większość z nas zna musicalową wersję, która przedstawia jedynie fragmentaryczny zarys historii. Jestem zachwycony, że będę mógł wreszcie oddać sprawiedliwość Victorowi Hugo, przekładając jego arcydzieło na sześciogodzinną produkcję” – powiedział, dając tym samym do zrozumienia, że skupi się na całej pięcioczęściowej powieści.

Warto przy okazji dodać, że dzieło Hugo było wyjątkowo chętnie adaptowane na język filmu. Pierwsze wersje pochodziły już z początku ubiegłego wieku, a do 2012 roku i kinowego przeboju w reżyserii Toma Hoopera (oscarowa adaptacja musicalu, w rolach głównych wystąpili: Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway, Eddie Redmayne, Amanda Seyfried) stworzono około trzydziestu nowych wersji, w tym również czteroodcinkowy miniserial francuski. Czas na odsłonę anglojęzyczną.

[mw]
źródło: Deadline

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film