Adaptacja opowiadania „Kociarz” Kristen Roupenian. Zobacz zwiastun filmu „Niebezpieczny kochanek”

12 września 2023

„Kociarz” autorstwa Kristen Roupenian – opowiadanie, które stało się wiralowym fenomenem literackim, doczekało się pełnometrażowej adaptacji. Film „Niebezpieczny kochanek” trafi do polskich kin 13 października, a już teraz w sieci pojawił się jego zwiastun.

Thriller „Niebezpieczny kochanek” to prowokacyjny portret współczesnego randkowania, które z jednej strony kusi ekscytacją, ale z drugiej niesie poważne zagrożenie. Główną bohaterką jest 20-letnia Margot, atrakcyjna studentka dorabiająca sobie w kinie. Pewnego dnia spotyka tam kilkanaście lat od niej starszego miłośnika filmów – Roberta. Ich rozmowa szybko zaczyna przypominać flirt, a następnie przeradza się w angażującą i ekscytującą wymianę SMS-ów.

Robert wydaje się być interesujący, a ich relacji coraz bliżej do kuszącego romansu. Więź między nimi wymyka się jednak spod kontroli. Dziewczyna z jednej strony widzi Roberta jako czarującego, ale z drugiej strony zaczyna wyczuwać z jego strony zagrożenie. Pewnego wieczoru, gdy Margot poczuje narastającą niepewność i brak zaufania do Roberta, zdarzy się coś, co zmieni ich życie na zawsze.

Film został zainspirowany opowiadaniem Kristen Roupenian opublikowanym na łamach „New Yorkera”, które było wiralowym fenomenem i zostało przeczytane przez ponad 5 milionów czytelników, co czyni je najpopularniejszym utworem literackim w historii internetowego wydania czasopisma. „Kociarz” znalazł się ostatecznie w książce pod tym samym tytułem, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Muza.

Adaptacja w oryginale też nosi tytuł „Kociarz”, ale w Polsce będzie wyświetlana jako „Niebezpieczny kochanek”. W filmie w rolach głównych zobaczymy Emilię Jones oraz Nicholasa Brauna. W obsadzie znaleźli się również Isabella Rossellini i Fred Melamed. Za reżyserię odpowiada Susanna Fogel.

„Wykorzystując pełne szalenie dobrych obserwacji opowiadanie Kristen o horrorze randek jako punkt wyjścia do filmu gatunkowego, 'Niebezpieczny kochanek’ zgłębia piekielny krajobraz współczesnego romansu i pogląd, że wszyscy byliśmy złoczyńcami w czyjejś historii, a ofiarą w innych” – mówi reżyserka.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun filmu „Niebezpieczny kochanek”:

[am]


Tematy: , , , ,

Kategoria: film