„Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują” od dzisiaj w kinach

23 listopada 2012


Dzisiaj, tj. 23 listopada, na ekranach polskich kin zadebiutuje „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”, niezwykła opowieść o największym w Stanach Zjednoczonych festiwalu poświęconym popkulturze.

To, co zaczęło się w 1970 roku w San Diego jako skromy konwent fanów komiksu (przyjechało niecałe 200 osób), stało się najważniejszym popkulturowym wydarzeniem sezonu, przyciągającym ponad 140 000 fanów i skupiającym uwagę najbardziej dochodowych gałęzi rozrywki. W tym roku festiwal odwiedził również polski pisarz Jakub Ćwiek, a o wrażeniach z wizyty można było przeczytać na jego blogu.

Film Morgana Spurlocka, twórcy m.in. „Super Size Me”, portretuje ten kulturowy fenomen, śledząc losy pięciu uczestników tej imprezy:

Eric jest zawodowym żołnierzem, ale po godzinach rysuje komiksy. Podczas Comic-Con ma nadzieję zrobić wrażenie na wydawcach i znaleźć pracę w komiksowym przemyśle.

Holly robi kostiumy. Podczas Comic-Con weźmie udział w dorocznej Maskaradzie, konkursie na najlepsze przebranie. Od jego wyniku może zależeć jej zawodowa przyszłość.

Chuck od prawie 40 lat zajmuje się sprzedażą komiksów. Teraz szuka kupca dla najcenniejszych egzemplarzy ze swoich zbiorów. Pieniądze są mu potrzebne, by spłacić długi i ocalić sklep.

Skip to fan komiksów i rysownik amator. Chce, by jego talent odkrył któryś z wydawców. Wtedy będzie mógł przestać pracować jako barman.

James podczas poprzedniego Comic-Con poznał swoją dziewczynę, teraz chce się jej oświadczyć podczas panelu Kevina Smitha. Ale oświadczyny przed kilkutysięcznym tłumem to ryzykowna sprawa.

W filmie pojawiają się także wielkie gwiazdy popkultury, które zmieniły współczesną rozrywkę, a ich życie zmienił Comic-Con. Wśród nich m.in. Stan Lee (twórca postaci Spider-Mana), Joss Whedon („Firefly”, „Avengers”), Frank Miller („Sin City”, „300”), Kevin Smith („Clerks. Sprzedawcy”), Matt Groening („Simpsonowie”), Seth Rogen („Wpadka”), Eli Roth („Hostel”, „Bękarty wojny”) i wielu innych.

Od dzisiaj film będzie można zobaczyć w kinach: Luna (Warszawa), Kika (Kraków), Pionier (Szczecin), Helios (Wrocław), Światowid (Katowice) i Wisła (Warszawa). Od 30 listopada „Comic-Con Epizod V” trafi również do kina Charlie (Łódź) i Pod Baranami (Kraków).

Dystrybutorzy filmu, wydawnictwo Kultura Gniewu oraz Gutek Film, zapowiadają, że w późniejszych terminach film będzie jeździł po kinach w całej Polsce.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Comic-Con Epizod V: Fani kontratakują”:

fot. Wrekin Hill Entertainment

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi