Poznaliśmy tytuł i okładkę prequela „Igrzysk śmierci” Suzanne Collins

7 października 2019


Wydawnictwo Scholastic ujawniło tytuł i okładkę czwartej książki z serii „Igrzyska śmierci” autorstwa Suzanne Collins, która ma ukazać się w przyszłym roku. Prawa do tłumaczenia zostały sprzedane już do 28 terytoriów. W Polsce książkę, podobnie jak poprzednie tomy, opublikuje Wydawnictwo Media Rodzina.

„Bardzo miło jest nam powiadomić, że bestsellerowa i zekranizowana trylogia książek dla młodzieży autorstwa Suzanne Collins zostanie uzupełniona o czwartą książkę zatytułowaną 'The Ballad of Songbirds and Snakes’. Światowa premiera zapowiedziana jest na 19 maja 2020 roku!” – pisze Alicja Mielcarzewicz-Cabanek z wydawnictwa Media Rodzina.

Na udostępnionej okładce widnieje Kosogłos będący symbolem buntu przeciw tyranii Kapitolu. Pod gałęzią, na której siedzi ptak, wije się wąż. „Ta okładka spełnia zadanie, nakreślając konflikt – zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny – leżący u podstaw książki. Kosogłos powrócił, ale z nowej perspektywy, która jest zgodna z historią opowiadaną przez Suzanne Collins” – oświadczył David Levithan, wiceprezes i wydawca z oficyny Scholastic.

Akcja książki „The Ballad of Songbirds and Snakes” (z ang. „Ballada o ptakach śpiewających i wężach”) będzie oscylować wokół dziesiątych Głodowych Igrzysk i rozpocznie się o poranku Dożynek. Poznamy Panem na sześćdziesiąt cztery lata przed wydarzeniami z pierwszego tomu. Fanów z pewnością ucieszy fakt, że zapowiadany prequel będzie obszerniejszy niż dotychczasowe części cyklu. Pierwszy nakład książki w języku angielskim ma wynieść 2,5 miliona egzemplarzy.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy