Wydawnictwo Muza z thrillerem „Szeptacz” przyłącza się do akcji W.A.B.-u, przekazując kasztany i 1000 książek dla bibliotek

8 października 2019


Wydawnictwo Muza ze swoim thrillerem „Szeptacz” postanowiło przyłączyć się do akcji „Kasztanowego ludzika” i Wydawnictwa W.A.B., dorzucając od siebie 1000 książek, które zasilą księgozbiory polskich bibliotek, oraz? 10 kilogramów kasztanów. O tym, gdzie trafią tytuły z oferty Muzy, zdecydują czytelnicy.

W czasach, gdy internet i telewizja zastępują książki, a raporty Biblioteki Narodowej biją na alarm, na wagę złota okazuje się każda akcja promująca czytelnictwo. Niestety podmioty zajmujące się książkami nie zawsze pamiętają, że inni wydawcy, księgarze czy media literackie to nie tylko rynkowa konkurencja, ale też współtowarzysze w walce o ten sam cel: aby książki były powszechnie czytane. Decyzja Wydawnictwa Muza może stanowić jeden z pozytywnych przykładów w tej dziedzinie.

We wtorkowy poranek w centrum Warszawy, przy ulicy Marszałkowskiej, pod ustawionym przez Wydawnictwo W.A.B. kubikiem „Kasztanowego ludzika”, pojawiła się tajemnicza postać. To przebrany za tytułowego Szeptacza z thrillera Alexa Northa przedstawiciel Wydawnictwa Muza, które postanowiło wesprzeć proczytelniczą akcję, wsypując do kubika 10 kilogramów kasztanów. Cel jest szczytny ? zgodnie z zasadami, gdy kubik wypełni się kasztanami, do polskich bibliotek trafią książki. Dorzucenie przez Muzę kasztanów to jednak nie wszystko. Wydawca thrillera „Szeptacz” chce przyłączyć się do promocji czytelnictwa, przekazując bibliotekom 1000 książek. Decyzja o tym, które placówki otrzymają tytuły z oferty Muzy, należy do czytelników.

Biblioteki, do których powinny trafić książki, można zgłaszać do 16 października pod postem na profilu książki „Szeptacz”. Specjalnie na ten cel utworzona komisja w wydawnictwie wybierze 100 bibliotek, które otrzymają po 10 tytułów z oferty Muzy. „Wydawnictwo Muza dziękuje Wydawnictwu W.A.B. za zorganizowanie akcji wspierającej polskie biblioteki oraz inspirację do działania, zachęca także do udziału w tej szczytnej inicjatywie innych wydawców” ? pisze Wydawnictwo Muza.

Thriller „Szeptacz” powinien trafić w gusta czytelników, którzy wyczekują na „Kasztanowego ludzika”. Jednym z głównych bohaterów książki Alexa Northa jest pisarz Tom Kennedy, który nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach, gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Obaj mają nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą. Senne Featherbank wydaje się idealne, by zacząć wszystko od nowa. Ale miejscowość ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat wcześniej seryjny morderca zamordował tu pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swych ofiar. Kiedy dochodzi do zaginięcia małego chłopca, koszmar sprzed lat powraca. Prowadzący śledztwo detektywi dostrzegają niepokojące podobieństwo do sprawy Szeptacza… Powieść Alexa Northa znajdzie się w księgarniach 16 października.

[am]
fot. Joanna Wojnarowska

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: newsy