Policja znalazła ciało Helen Bailey. Narzeczony ponownie trafił do aresztu

15 lipca 2016

znaleziono-cialo-helen-bailey
Funkcjonariusze z hrabstw Bedfordshire i Hertfordshire informują, że na terenie posiadłości należącej do zaginionej w kwietniu Helen Bailey dokonano znaleziska, które „uważa się za ciało” pisarki.

W związku z odkryciem policja ponownie aresztowała 55-letniego Iana Stewarta, narzeczonego autorki, który był dzisiaj przesłuchiwany na posterunku pod zarzutem morderstwa. „Rodzina Helen została powiadomiona o tym znaczącym rozwoju śledztwa i nadal otrzymuje wsparcie od specjalistów” ? powiedział szef policji w Bedfordshire, Paul Fullwood.

Autorka znana polskim czytelnikom z serii powieści dla nastolatek „Szalone życie Elektry” zaginęła w kwietniu tego roku. Początkowo sądzono, że wyjechała na kilka dni albo mogła zmagać się z depresją (w 2011 roku straciła ukochanego męża, który utonął podczas ich wspólnych wakacji). Kiedy jednak nie dawała znaku życia, jej obecny narzeczony zgłosił sprawę na policję. Osobiście włączył się w poszukiwania i publicznie prosił o kontakt zaginioną albo kogoś, kto mógł ją widzieć. Na początku tego tygodnia w śledztwie nastąpił przełom: służby weszły na teren posiadłości należącej do Helen Bailey, a w centrum ich zainteresowania znalazł się sam narzeczony. Nic nie wiadomo jeszcze o motywach zbrodni. Policja potwierdziła jedynie, że kilka dni po zaginięciu pisarki z jej konta zniknęły pieniądze.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy