Zaginęła pisarka Helen Bailey

18 kwietnia 2016

zaginela-pisarka-bailey
Policja hrabstwa Hertfordshire (Wielka Brytania) próbuje ustalić, co stało się z Helen Bailey, autorką powieści dla nastolatek znaną także polskim czytelniczkom, która od tygodnia nie daje znaku życia.

51-letnia pisarka była ostatni raz widziana w poniedziałek 11 kwietnia około 14:45 w swoim domu w Royston, w hrabstwie Hertfordshire. Przypuszcza się, że w momencie zniknięcia miała ze sobą psa, miniaturowego jamnika. Z uwagi na rosnące obawy o jej dobro miejscowa policja wystosowała apel o jakiekolwiek informacje do wszystkich, którzy mogli ją widzieć. Wzywa też Helen, aby nawiązała kontakt, jeśli ??jest bezpieczna i nic jej nie grozi.

Helen Bailey napisała 22 powieści, głównie dla nastolatek, a największą popularność odniósł cykl „Szalone życie Elektry”. Po tragicznej śmierci męża w 2011 roku, który utonął podczas wakacji na Barbadosie, gdy silny prąd morski ściągnął go w głębiny, autorka próbowała uporać się ze stratą, tworząc bloga, z którego posty złożyły się później na książkę „When Bad Things Happen In Good Bikinis” (z ang. „Kiedy złe rzeczy dzieją się w dobrych bikini”). Od 2013 roku mieszkała z nowym partnerem i dwójką jego synów.

[am]
fot. Alice Boagey

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy