Emily St. John Mandel zapowiada nową powieść na 2019 rok

6 września 2017


Czytelnicy, którzy zachwycili się „Stacją Jedenaście” z 2014 roku, z niecierpliwością wyczekiwali informacji, kiedy autorka książki napisze coś nowego. I wreszcie jest dobra wiadomość. Emily St. John Mandel pracuje nad kolejną powieścią, której premiera zapowiedziana została na 2019 rok.

Książka będzie nosić tytuł „The Glass Hotel”, a jej akcja rozpoczyna się w 2004 roku, kiedy młoda kucharka Nicole Stevenson znika ze statku kontenerowego u wybrzeży Mauretanii. Cztery lata później w Nowym Jorku upada piramida finansowa, doprowadzając do ruiny niezliczone fortuny. Przenosząc się w czasie tam i z powrotem, „The Glass Hotel” śledzi splątane ze sobą losy osób uczestniczących w obu wydarzeniach.

„Proza Emily jest tak przemyślana i wzruszająca jak zawsze. Ma ona niesamowitą zdolność do budowania równocześnie nastroju i prawdziwego dramatu. Uwielbiam wszystkie te wspaniałe i żywe postacie, dadzą one tak wiele do przemyślenia czytelnikowi, mają tak wiele do powiedzenia, a mimo tego narracja posuwa się w tempie thrillera” ? powiedziała Sophie Jonathan, starsza redaktorka w wydawnictwie Picador, które nabyło prawa do brytyjskiej edycji książki. „Jest też znakomita niespodzianka dla czytelników ? postać, którą powinni rozpoznać” ? dodała.

Premiera powieści zapowiedziana jest na 2019 rok. „The Glass Hotel” będzie pierwszą książką Emily St. John Mandel od czasu wydanej w 2014 roku „Stacji Jedenaście”. Opowieść o trupie aktorskiej wędrującej przez zniszczony epidemią świat łączyła w sobie elementy literatury pięknej z postapokaliptyczną, stając się jednym z największych literackich wydarzeń roku. Książka zdobyła Nagrodę Arthura C. Clarke’a, była również nominowana do National Book Award, PEN/Faulkner Award i Baileys Women’s Prize for Fiction. Aktualnie producenci Scott Steindorff i Dylan Russell z firmy Stone Village Productions pracują nad serialem telewizyjnym na podstawie powieści.

[edm]
źródło: The Bookseller

Tematy: ,

Kategoria: newsy