banner ad

Dan Brown ujawnił fabułę swojej nowej powieści „Początek”. Tym razem Langdon uda się do Hiszpanii

28 czerwca 2017


Dan Brown ujawnił wreszcie, jakie wyzwanie postawił przed swoim bohaterem, profesorem Robertem Langdonem, w zapowiadanej na październik nowej powieści zatytułowanej „Początek”.

Tym razem akcja książki będzie rozgrywać się w Hiszpanii. Robert Langdon, profesor symboliki i ikonografii pracujący na Uniwersytecie Harvarda, przybywa do supernowoczesnego Muzeum Guggenheima w Bilbao, aby wziąć udział w ważnym wydarzeniu – zaprezentowaniu odkrycia, które „zmieni oblicze nauki na zawsze”. Gospodarzem wieczoru jest Edmond Kirsch, 40-letni miliarder i futurysta, który dzięki olśniewającym wynalazkom technologicznym i śmiałym przepowiedniom stał się znaną postacią na całym świecie. Kirsch, który dwie dekady wcześniej był jednym z pierwszych studentów Langdona na Harvardzie, ma zamiar ujawnić przełomowe odkrycie, które odpowie na dwa najważniejsze pytania dotyczące ludzkiej egzystencji: „Skąd pochodzimy?” i „Dokąd zmierzamy?”.

Langdon i zebrani na imprezie goście są urzeczeni oryginalną prezentacją, która zdaniem profesora jest znacznie bardziej kontrowersyjna, niż kiedykolwiek mógłby sobie wyobrazić. Ale skrupulatnie zaaranżowany wieczór nagle pogrąża się w chaosie, a cenne odkrycie Kirscha może przepaść na zawsze. Stając w obliczu nieuchronnego zagrożenia, Langdon jest zmuszony do desperackiej ucieczki z Bilbao. Razem z nim jest Ambra Vidal, wytworna dyrektor muzeum, która pracowała z Kirschem przy zorganizowaniu prowokującego wydarzenia. We dwójkę udają się do Barcelony z niebezpieczną misją odnalezienia enigmatycznego hasła, które odblokuje sekret Kirscha. Na ich drodze staną mroczne siły, które zrobią wszystko, aby ich powstrzymać.

Nawigując pośród mrocznych zaułków niejawnej historii i starożytnego ekstremizmu religijnego, Langdon i Vidal muszą unikać wroga, którego wszechwiedząca potęga zdaje się mieć źródło w hiszpańskim Pałacu Królewskim. Wróg ów nie powstrzyma się przed niczym, by uciszyć Edmonda Kirscha. Na szlaku, który wyznaczają współczesna sztuka i enigmatyczne symbole, Langdon i Vidal odkrywają wskazówki mogące ostatecznie doprowadzić ich do szokującego odkrycia Kirscha. . . I zapierającej dech w piersiach prawdy, która od dawna się nam wymykała.

Światowa premiera powieści zapowiedziana jest na 3 października. Tego też dnia książka trafi do rąk polskich czytelników za sprawą wydawnictwa Sonia Draga. W ramach trasy promującej „Początek” Dan Brown przyjedzie po raz pierwszy do Polski. Czytelnicy będą mogli się spotkać z autorem w ramach odbywającego się w Krakowie Festiwalu Conrada.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun promujący powieść „Początek”:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy