Szczecin zaprasza na Plener Literacki „Odkryj książkę na nowo”. Start już w najbliższy piątek

28 czerwca 2017


30 czerwca w Szczecinie rozpocznie się Plener Literacki pod hasłem „Odkryj książkę na nowo”. Czytelnicy będą witać wakacje na spotkaniach z gwiazdami, w otoczeniu książek. Nie zabraknie również licznych atrakcji dla dzieci! Wydarzenia potrwa do niedzieli 2 lipca.

Na plenerowej scenie wystąpią autorzy, artyści i muzycy. U progu wakacji, w najlepszym czasie do nadrobienia czytelniczych zaległości, miłośnicy książek będą mogli wybierać spośród kryminałów, intrygujących powieści szpiegowskich, opowieści podróżniczych, historii miłosnych czy poradników, a co najcenniejsze ? wziąć udział w spotkaniach i zdobyć autografy ulubionych autorów. Już teraz możemy zdradzić, że do Szczecina wybierają się m.in.: Paulina Młynarska, Jacek Pałkiewicz, Leszek Talko, Leszek Herman, Ryszard Ćwirlej i Nina Majewska-Brown, Paulina Mechło i Marta Hennig.

Organizatorzy pamiętają także o najmłodszych i tych trochę starszych miłośnikach czytania oraz dobrej zabawy. Warsztaty plastyczne, mobilna biblioteka obsługiwana przez bajkowe postaci, przestawienia, czytanie na dzień dobry i na dobranoc, budowanie książkowej wieży, spotkanie z Panem Kuleczką, gry planszowe i konkursy. No i gwiazda! Do Szczecina przybędzie Edyta Jungowska, która przeniesie dużych i małych do pełnego przygód świata Pippi. To niezwykła gratka dla wszystkich miłośników Astrid Lindgren i „Pippi pończoszanki”!

Na Jasnych Błoniach, pięknym i lubianym przez spacerowiczów placu, swoją ofertę przedstawi ponad 40 oficyn wydawniczych w tym: Bellona, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Szara Godzina, Wydawnictwo Claroscuro, Książkowe Klimaty, Grupa Wydawnicza Helion, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo CzyTam. Swoje wybrane książki zaprezentują także: Wydawnictwo Zwierciadło, Muza, Prószyński i S-ka, Dom Wydawniczy Rebis oraz Zysk i S-ka. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Częścią Pleneru będzie ogłoszenie laureatki Gryfii ? Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki, organizowanej przez „Kurier Szczeciński”. To jedyny laur literacki w Polsce przyznawany wyłącznie pisarkom. Na zwycięstwo mają szansę powieściopisarki, autorki opowiadań, poetki, reporterki, biografistki, autorki tekstów z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki.

Sobota, 1 lipca, upłynie pod znakiem spotkań ze wszystkimi nominowanymi do tegorocznej nagrody autorkami: Katarzyną Boni, Joanną Fabicką, Radką Franczak, Sylwią Kubryńską oraz Zośką Papużanką. A laureatkę szóstej już edycji nagrody poznamy tego samego dnia podczas wieczornej gali.

Plener Literacki odbędzie się w piątek i sobotę (30 czerwca i 1 lipca) w godzinach od 11:00 do 19:00, a w niedzielę (2 lipca) od 11:00 do 17:00. Szczegóły programu znajdziecie na stronie organizatora.

fot. Marytka Czarnocka

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia