Dan Brown przyjeżdża do Polski! Pierwsza wizyta pisarza w naszym kraju zapowiedziana na październik

22 czerwca 2017


Dziś Dan Brown obchodzi 53. urodziny. Z tej okazji polski wydawca książek pisarza ma dla jego czytelników dobrą nowinę. Autor „Kodu Leonarda da Vinci” przyjeżdża z pierwszą wizytą do Polski.

Informację przekazała na profilu wydawnictwa Sonia Draga właścicielka oficyny, umieszczając swoje zdjęcie z kartką skierowaną do autora: „Do zobaczenia w Polsce, Dan! Październik 2017”. Pisarz ma być jednym z gości odbywającego się w Krakowie Festiwalu Conrada.

Ciąg dalszy urodzinowych niespodzianek! Dzięki staraniom Prezes Wydawnictwa Sonia Draga do Polski już w październiku przyjedzie Dan Brown!!! 😍 Szczegóły wkrótce!

Opublikowany przez Wydawnictwo Sonia Draga na 22 czerwca 2017

 
Wizyta Dana Browna w Polsce zbiegnie się ze światową premierą jego najnowszej książki zatytułowanej „Origin” (z ang. „Geneza” lub „Początek”). Szczegóły fabuły powieści nie są jeszcze znane, wiadomo jedynie, że znajdą się w niej wszystkie elementy charakterystyczne dla twórczości Browna, jak symbole, nauka, religia, historia, sztuka i architektura. Powróci również tropiciel tajemnic, Robert Langdon, który znajdzie się na niebezpiecznym przecięciu dwóch odwiecznych pytań ludzkości, a także dokona wstrząsającego odkrycia, które pozwoli udzielić na nie odpowiedzi. Książka ma trafić do księgarń na całym świecie 3 października.

O możliwości ściągnięcia Dana Browna do Polski mówiła już w lutym Adamowi Szai z bloga Smak Książki polska wydawczyni jego powieści, Sonia Draga. „Zarówno Dan, jak i jego agentka obiecali, że przy promocji najnowszej książki przyjedzie do Polski” – powiedziała w krótkiej rozmowie, którą możecie obejrzeć poniżej.

Dan Brown to jeden z najpopularniejszych współczesnych pisarzy. Do tej pory sprzedał ponad 200 milionów książek przetłumaczonych na 56 języków. Również w Polsce cieszy się dużą popularnością. Jego największy bestseller, „Kod Leonarda da Vinci”, znalazł u nas ponad 200 tysięcy nabywców.

[edm]

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia