banner ad

Wygraj powieści Jeanette Winterson i Howarda Jacobsona wydane w serii „Projekt Szekspir”! [ZAKOŃCZONY]

23 kwietnia 2016

szekspir-konkurs
Z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira wspólnie z wydawnictwem Dolnośląskim przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać książki Jeanette Winterson i Howarda Jacobsona wydane w serii „Projekt Szekspir”.

Trzy pakiety zawierające po dwie powieści znanych brytyjskich pisarzy, którzy opowiedzieli na nowo dzieła Williama Szekspira – „Kupiec wenecki. Shylock się nazywam” Howarda Jacobsona i „Opowieść zimowa. Przepaść czasu” Jeanette Winterson – rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i nie powinno sprawić problemów czytelnikom naszej strony: Ile egzemplarzy Pierwszego Folio Williama Szekspira przetrwało do naszych czasów (według aktualnego stanu wiedzy badaczy)?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Projekt Szekspir”.
Zakończenie konkursu w sobotę, 7 maja, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: 234.

Egzemplarze powieści „Kupiec wenecki. Shylock się nazywam” i „Opowieść zimowa. Przepaść czasu” otrzymują:

Sławomir Duda-Klimaszewski,
Katarzyna Fiedko,
Magda Urbanowicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

szekspir-konkurs-okladki

Z okazji przypadającego w 2016 roku 400-lecia śmierci Szekspira brytyjski wydawca Hogarth Press zaprosił do współpracy bestsellerowych pisarzy. Powierzył im opowiedzenie na nowo najbardziej znanych dzieł wielkiego dramaturga. Owocem ich pracy i talentów literackich jest kolekcja współczesnych powieści, które zostaną wydane w kilkunastu językach na całym świecie. W Polsce książki ukażą się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego pod szyldem PROJEKT SZEKSPIR.

Howard Jacobson „Kupiec wenecki. Shylock się nazywam”

Opis: Kolekcjoner sztuki Simon Strulovitch potrzebuje kogoś, z kim mógłby porozmawiać. O chorej żonie, którą musi się opiekować, o córce, która schodzi na złą drogę… Gdy spotyka na cmentarzu Shylocka, postanawia zaprosić go do domu. Tak zaczyna się niezwykła znajomość. W swojej wariacji na temat „Kupca weneckiego” Howard Jacobson śmiało zakrzywia czasoprzestrzeń, stawiając pytania o sens bycia ojcem, Żydem i miłosiernym człowiekiem we współczesnym świecie.

Howard Jacobson to brytyjski pisarz, dziennikarz i krytyk. Jego przesiąknięte czarnym humorem powieści często dotykają tematów związanych z tożsamością żydowską. Autor dwukrotnie zdobył Bollinger Everyman Wodehouse Prize ? laur przyznawany najlepszym brytyjskim powieściom komediowym. W 2010 roku jego „Kwestia Finklera” została uhonorowana Nagrodą Bookera. Co ciekawe, jego pierwszą książką była „Shakespeare’s Magnanimity”, napisana wspólnie z badaczem Wilburem Sandersem i dotycząca czterech bohaterów szekspirowskich. Teraz, po latach, Jacobson wraca do Szekspira. Jego wybór padł na Kupca weneckiego, jak sam stwierdził ? „najbardziej kłopotliwą ze wszystkich szekspirowskich sztuk, a szczególnie trudną dla angielskiego pisarza o żydowskim rodowodzie”.

Jeanette Winterson „Zimowa opowieść. Przepaść czasu”

Opis: Uczuciowy trójkąt, zazdrość prowadząca do obłędu i porzucone dziecko. Winterson stworzyła głęboką opowieść o emocjach. W książce pobrzmiewają echa dramatu Szekspira, ale historia rozbitej rodziny londyńskiego bankiera jest na wskroś współczesna..

Jeanette Winterson to brytyjska pisarka uważana za czołową przedstawicielkę nurtu feministycznego we współczesnej prozie światowej. Jest laureatką Nagrody Whitbreada za najlepszy debiut powieściowy oraz nagrody Johna Llewellyna Rhysa dla najwybitniejszego pisarza w wieku do 35 lat. W 2006 roku otrzymała Order Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. Po urodzeniu została oddana do adopcji. W „Przepaści czasu” opowiada historię porzuconej dziewczynki. Jak twierdzi, „Zimowa opowieść” to dla niej tekst-talizman, który cały czas w sobie nosi i wykorzystuje w twórczości.

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe