Wygraj egzemplarze książki „Sylvia Plath w Nowym Jorku”! [ZAKOŃCZONY]

12 lipca 2015

sylvia-plath-w-ny-konkurs
Z okazji premiery książki „Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953” autorstwa Elizabeth Winder wspólnie z wydawnictwem Marginesy przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze tej publikacji.

Pięć egzemplarzy książki biograficznej opisującej miesiąc spędzony przez Sylvię Plath w Nowym Jorku, który położył podwaliny pod jej autobiograficzną powieść „Szklany klosz”, rozlosujemy wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe.

Pytanie konkursowe jest proste i brzmi: Prawdopodobnie z jakiego powodu Sylvia Plath chciała, aby jej jedyną powieść wydano pod pseudonimem?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Sylvia Plath w Nowym Jorku”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 26 lipca, o godzinie 23:59.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Powieść była w dużej mierze autobiograficzna i Plath nie chciała zasmucić osób pojawiających się w książce, a szczególnie matki, której mogło się nie spodobać ujawnienie sekretów rodzinnych.

Egzemplarze książki „Sylvia Plath w Nowym Jorku” otrzymają:

Agnieszka Chyła,
Sławomir Mikołajczyk,
Bogumiła Łaguna,
Marzena Walczak,
Karol Pęksa.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 3 tygodni.
?

Zwycięzcy zostaną wyłonieni losowo spośród prawidłowo nadesłanych odpowiedzi.

Uwaga! Nie zapomnijcie podać nam swoich danych (imię, nazwisko, adres) ? będą nam potrzebne do wysłania nagrody i nie zostaną użyte w żadnym innym celu (po zakończeniu konkursu wszelkie dane są kasowane).

Udział w konkursie i przesłanie swoich danych osobowych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

sylvia-plath-w-nyElizabeth Winder „Sylvia Plath w Nowym Jorku. Lato 1953”

Opis: Sylvia Plath lubiła jedzenie, seks i fatałaszki. Wbrew krzywdzącym stereotypom ? była kobietą z krwi i kości. W czerwcu 1953 roku dwudziestoletnia Plath przyjechała do Nowego Jorku i została redaktorką czasopisma o modzie ?Mademoiselle?. Zamieszkała w hotelu Barbizon, chodziła na przedstawienia baletowe, na mecze bejsbolu i tańczyła w West Side Tennis Club. Miała cudownie spędzić czas. Ale to, co nastąpiło, okazało się dwudziestoma sześcioma dniami bólu, przyjęć i pracy, które ostatecznie zmieniły bieg jej życia. Opowieść Elizabeth Winder, uzupełniona zdjęciami i szkicami, wprowadza nas świat Sylvii Plath, zanim stała się jedną z największych i najbardziej wpływowych poetek XX wieku. To niezwykłe spojrzenie na młodą Sylvię i miesiąc, który odcisnął niezatarte piętno na jej życiu i opisany został w autobiograficznej powieści „Szklany klosz”.

Kliknij tutaj, żeby przeczytać fragment książki.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: książkowe