banner ad

Wygraj egzemplarze „Francuskiego wyjścia” Patricka deWitta [ZAKOŃCZONY]

14 września 2021

Z okazji polskiej premiery powieści „Francuskie wyjście” autorstwa Patricka deWitta wspólnie z Wydawnictwem Poradnia K organizujemy dla was konkurs.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze książki, która jest pełną groteski i zabaw konwencjami, barwną satyrą na życie tzw. wyższych sfer. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe dwa pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Ile powieści Patricka deWitta doczekało się ekranizacji? Podaj ich tytuły. (2) Czy znasz jakieś inne powieści traktujące o życiu współczesnych tzw. wyższych sfer? Wymień przynajmniej dwie.


Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pytanie (1) brzmi: Ekranizacji doczekały się dwie powieści Patricka deWitta: „Bracia Sisters” oraz „Francuskie wyjście”. W odpowiedzi na pytanie (2) podawaliście m.in. takie tytuły, jak „Dunbar” Edwarda St Aubyna, „Czas przeszły niedoskonały” i „Snoby” Juliana Fellowesa, „Plaża Babylon: Sekretne życie milionerów i celebrytów na rajskiej wyspie” Imogen Edwards-Jones i Anonimowego Autora, „Maigret i wyższe sfery” Georges’a Simenona czy „Wyższe sfery” Petera Hedgesa.

Egzemplarze powieści „Francuskie wyjście” autorstwa Patricka deWitta otrzymują:

Katarzyna Bletek-Kliś,
Magdalena Moch,
Natalia Witecka.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni (w zależności od tego, kiedy otrzymamy komplet adresów od laureatów).

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Patrick deWitt – Francuskie wyjście”.

Zakończenie konkursu w czwartek, 23 września, o godzinie 23:59.
Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Kiedy Frances, mieszkająca na Manhattanie wdowa o bardzo cierpkim charakterze, dowiaduje się, że jej majątek popada w ruinę i grozi jej katastrofa finansowa oraz, co gorsza, wizerunkowa, wpada w rozpacz. Tym bardziej, że towarzyszą jej jedynie pozbawiony ambicji syn Malcolm oraz kot – Mały Frank – w którym najprawdopodobniej mieszka duch zmarłego przed dwunastu laty męża. Frances nie ma więc wyjścia – musi uciec daleko, za ocean, do jedynego miasta, w którym mogą się uratować (bądź ulec zagładzie) – do Paryża.

Już o samej trójce głównych, niezwykłych bohaterów można napisać niejedną nowelę. Książkę „Francuskie wyjście” zapełnia jeszcze więcej różnorodnych postaci, tworząc jedyną w swoim rodzaju, ciepłą, a jednocześnie mroczną, ciętą, ale też wzruszającą, tragedię obyczajową.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe