banner ad

Konkurs świąteczny #6: wygraj „Amerykę w ogniu” Omara El Akkada [ZAKOŃCZONY]

10 grudnia 2018


W szóstym konkursie świątecznym proponujemy wam możliwość wygrania głośnej powieści „Ameryka w ogniu” Omara El Akkada, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa W.A.B.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze postapokaliptycznej powieści egipskiego dziennikarza, porównywanej przez wybitną krytyczkę literacką Michiko Kakutani z takimi pozycjami, jak „Droga” Cormaca McCarthy’ego i „Spisek przeciwko Ameryce” Philipa Rotha. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie.

Pytanie konkursowe brzmi następująco: Jakie wydarzenie bezpośrednio zapoczątkowało wojnę secesyjną w Ameryce? Podaj datę rozpoczęcia konfliktu.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź brzmi: Wojna secesyjna wybuchła 12 kwietnia 1861 od ostrzelania Fortu Sumter w zatoce Charleston w Karolinie Południowej.

Egzemplarze książki „Ameryka w ogniu” otrzymują:

Daniela Trelińska,
Robert Olejniczak,
Andrzej Flakiewicz.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu kilku dni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Konkurs świąteczny #6 ? Ameryka w ogniu Omara El Akkada”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 16 grudnia, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: W 2074 roku w Stanach Zjednoczonych wybucha druga wojna secesyjna. W świecie nieznośnego skwaru i wysokiego poziomu mórz, jakie zaistniały wskutek globalnego ocieplenia, kraj ponownie podzielił się na Północ i Południe. Na tle tych wydarzeń przedstawiono dzieje rodziny z Luizjany, opowiedziane z perspektywy sześciolatki Sarat. Niewinna dziewczynka szybko oswaja się z grozą wojny, stając się narzędziem w rękach jednej ze stron sporu. „Ameryka w ogniu” to niezwykła kronika ludzkich losów i działań wojennych w niepokojącej wizji przyszłości największego światowego mocarstwa.

„Omar El Akkad zaprasza do Ameryki przyszłości. Niedawne imperium rozpadło się na skonfliktowane ze sobą państewka, których obywatele żyją w nędzy i ciągłym strachu przez snajperem i chorobą. Mocna, bezkompromisowa literatura. O taką fantastykę chodzi” ? pisze Łukasz Orbitowski.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe