John Le Carré zapowiada swoją 25. powieść na październik 2019

11 grudnia 2018


Choć John Le Carré skończył już 87 lat, ani myśli o przechodzeniu na emeryturę. Mistrz literatury szpiegowskiej zapowiedział na przyszły rok nową, dwudziestą piątą powieść w swoim dorobku, w której skupi się na podziałach i gniewie obecnych w naszym współczesnym świecie.

Akcja powieści zatytułowanej „Agent Running in the Field” rozgrywać się będzie w 2018 roku w Londynie. O fabule nie wiemy na razie wiele. Głównym bohaterem będzie dwudziestosiedmioletni samotny mężczyzna, który w desperackiej próbie przeciwstawienia się panującym wokół zawirowaniom politycznym, nawiąże znajomości mogące sprowadzić go na bardzo niebezpieczną drogę.

Mary Mount z brytyjskiego wydawnictwa Viking powiedział, że obecnie potrzebujemy takich pisarzy, jak Le Carré. „W swojej fabule i charakterystyce postaci Le Carré jest równie porywający jak zawsze, a tym, jak pisze o naszych czasach, po raz kolejny dowodzi, że jest najlepszym kronikarzem naszego wieku” – powiedziała.

Jako ciekawostkę warto nadmienić, że według biografa pisarza, Adama Sismana, powieść „Szpieg doskonały” z 1986 roku miała być pierwotnie zatytułowana „Agent Running in the Field”. Nie oznacza to jednak, że nowa książka będzie w jakikolwiek sposób nawiązywała do opublikowanej przez laty historii. Być może Le Carré uznał to po prostu za nośny tytuł, który warto w przyszłości wykorzystać. Szczegółów dowiemy się w przyszłym roku. Światowa premiera „Agent Running in the Field” zapowiedziana została na 17 października 2019.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy