banner ad

Do wygrania egzemplarze książki „Biblioteka szaleńca”

29 grudnia 2020

We współpracy z Domem Wydawniczym Rebis przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Biblioteka szaleńca” autorstwa Edwarda Brooke’a-Hitchinga.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze fascynującej publikacji, w której opisano i przedstawiono najdziwniejsze książki i manuskrypty, jakie wyszły spod ręki ludzkiej na przestrzeni dziejów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Autor „Biblioteki szaleńca”, Edward Brooke-Hitching, jest nie tylko kolekcjonerem książek, ale również znanym mapofilem. Ile jego publikacji poświęconych mapom ukazało się do tej pory w Polsce? Podaj również tytuły tych dzieł. (2) Jaki niebezpieczny i trujący związek chemiczny znajdował się w zielonym pigmencie stosowanym powszechnie w XIX wieku m.in. do barwienia okładek książek?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Biblioteka szaleńca”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 10 stycznia 2021, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to Wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania.

Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: książkowe