banner ad

Do wygrania egzemplarze książki „Biblioteka szaleńca” [ZAKOŃCZONY]

29 grudnia 2020

We współpracy z Domem Wydawniczym Rebis przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki „Biblioteka szaleńca” autorstwa Edwarda Brooke’a-Hitchinga.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze fascynującej publikacji, w której opisano i przedstawiono najdziwniejsze książki i manuskrypty, jakie wyszły spod ręki ludzkiej na przestrzeni dziejów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Autor „Biblioteki szaleńca”, Edward Brooke-Hitching, jest nie tylko kolekcjonerem książek, ale również znanym mapofilem. Ile jego publikacji poświęconych mapom ukazało się do tej pory w Polsce? Podaj również tytuły tych dzieł. (2) Jaki niebezpieczny i trujący związek chemiczny znajdował się w zielonym pigmencie stosowanym powszechnie w XIX wieku m.in. do barwienia okładek książek?

Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi na pytania brzmią: (1) Do tej pory w Polsce ukazały się trzy publikacje poświęcone mapom Edwarda Brooke’a-Hitchinga: „Atlas lądów niebyłych. Największe mity, zmyślenia i pomyłki kartografów”, „Złoty atlas. Największe wyprawy, odkrycia i poszukiwania na mapach” oraz „Atlas Nieba. Najwspanialsze mapy, mity i odkrycia we wszechświecie”. (2) Niebezpieczny i trujący związek chemiczny, który znajdował się w zielonym pigmencie stosowanym powszechnie w XIX wieku m.in. do barwienia okładek książek, to arszenik.

Egzemplarze książki „Biblioteka szaleńca” otrzymują:

Urszula Bernacka,
Kamil Zawalich,
Małgorzata Bula.

Nagrody zostaną wysłane w ciągu ok. 1-2 tygodni od otrzymania kompletu adresów.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Biblioteka szaleńca”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 10 stycznia 2021, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Booklips.pl (@booklips)

Opis: Nowa niesamowita praca autora cenionej trylogii Atlas lądów niebyłych, Złoty atlas i Atlas nieba to Wyjątkowa, pięknie ilustrowana podróż przez historię literatury. Edward Brooke-Hitching zapuszcza się w jej najmroczniejsze zakątki, polując na najdziwniejsze publikacje, i odkrywa fascynujące tło ich powstania.

Znajdziemy tu istną bibliotekę szaleńca, zbiór ekscentrycznych woluminów, często kompletnie zapomnianych. Książki pisane krwią; oprawne w ludzką skórę; dzieła zwariowane; pozycje, które zwiodły cały świat; wydania niewidoczne gołym okiem i większe od człowieka; drukowane na wzburzonych morzach i lodowych pustkowiach Antarktyki; księgi kodów i szyfrów, których tajemnic do dzisiaj nie odkryto. Autor wytropił wiele przejawów dziwności wyobrażalnej (jak i tej niepojętej) – jak choćby wspaniale iluminowany XV-wieczny opis procesu wytoczonego Jezusowi przez szatana bądź zaginione dramaty Szekspira i księgi Biblii – i powiązał je w jedyną w swoim rodzaju kolekcję, ucztę duchową dla każdego miłośnika literatury.

Tematy: , , , ,

Kategoria: książkowe