Serial „Mroczne materie” wraca z drugim sezonem. Premiera 17 listopada w HBO i HBO GO

13 października 2020

Serial „Mroczne materie”, którego pierwszy sezon dostępny jest obecnie w polskich sklepach na płytach DVD, doczekał się ciągu dalszego. Premiera drugiego sezonu produkcji opartej na trylogii Philipa Pullmana zaplanowana została na 17 listopada w HBO i HBO GO.

Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra – zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela – postanowiła podążyć za nim w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się przeszkody powodowane rozpoczynającą się właśnie wojną. W tym samym czasie pani Coulter szuka Lyry, aby za wszelką cenę zabrać ją do domu.

W serialu ponownie zobaczymy: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amira Wilsona, Ariyona Bakare’a, Andrew Scotta, Willa Keena, Rutę Gedmintas i Lin-Manuela Mirandę. Do obsady w drugim sezonie dołączą: Terence Stamp, Jade Anouka i Simone Kirby.

„Mroczne materie” to adaptacją wielokrotnie nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule, uważanej za współczesne arcydzieło gatunku fantasy. Sam autor w superlatywach wypowiada się o zrealizowanej produkcji. „Myślę, że to świetny serial. Ma bardzo dobrą obsadę, bardzo dobry scenariusz. (…) Pisarz Jack Thorne jest mistrzem w takim dostosowywaniu tempa opowieści, aby idealnie pasowało do wymagań pojedynczego odcinka” – powiedział Pullman.

Podstawą drugiego sezonu była druga część książkowej trylogii zatytułowana „Magiczny nóż”. Tym razem otrzymamy jednak nie osiem, lecz siedem odcinków. Producenci ujawnili, że jeden odcinek, samodzielny epizod skupiający się na Lordzie Asrielu (w którego wciela się James McAvoy), nie został ukończony z powodu pandemii koronawirusa. Pozostałe zdjęcia zdążono zarejestrować jeszcze przez marcowym zamknięciem. „Zasadniczo nasza adaptacja 'Magicznego noża’ została ukończona, więc z tego punktu widzenia mieliśmy szczęście” – powiedziała producentka wykonawcza Jane Tranter.

Premiera drugiego sezonu serialu „Mroczne materie” odbędzie się 17 listopada w HBO i HBO GO. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się równolegle z amerykańską, czyli o godz. 3:00 nad ranem. Powtórka zaplanowana została tego samego dnia o godzinie 20:10. Premiera kolejnych odcinków co tydzień, we wtorki.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun drugiej odsłony „Mrocznych materii”

Plakat promujący drugi sezon „Mrocznych materii”:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film