Pierwsze zdjęcia z telewizyjnej ekranizacji „Opowieści podręcznej” Margaret Atwood

6 grudnia 2016

zdjecia-serial-opowiesc-podrecznej1
Serwis Hulu udostępnił pierwsze zdjęcia z zapowiadanej na kwiecień 2017 roku telewizyjnej adaptacji wielokrotnie nagradzanej antyutopii Margaret Atwood zatytułowanej „Opowieść podręcznej”.

Powieść Atwood rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Republice Gileadzkiej, państwie powstałym na gruzach Stanów Zjednoczonych, w którym rządzą mężczyźni, a reżim i ortodoksja są jedynym prawem, zaś kobiety sprowadzono do roli niemego reproduktora. Główną bohaterką jest Offred, jedna z nielicznych płodnych kobiet. Schwytana podczas próby ucieczki do Kanady, oddzielona od męża i córki, trafia do obozu dla podręcznych, czyli niewolnic seksualnych mających pomóc w odbudowie populacji. Po przeszkoleniu zostaje wysłana do domu Komendanta i jego żony Sereny Joy. W tym przerażającym społeczeństwie, w którym jedno złe słowo może kosztować życie, Offred nawiguje pomiędzy funkcjonariuszami reżimu, ich okrutnymi żonami i innymi podręcznymi. Wszystko to robi w jednym celu: aby przetrwać, wydostać się i odnaleźć córkę.

zdjecia-serial-opowiesc-podrecznej2

Pierwszy sezon serialu ma liczyć 10 odcinków, jeśli jednak odniesie sukces, filmowcy nie zamierzają na tym poprzestać. „Jeśli czytaliście tę książkę, to wiecie, jak niesamowicie bogaty to świat i historia” – mówi twórca serialu Bruce Miller. „Nie mam żadnych kłopotów z wymyśleniem, co się wydarzy w sezonie trzynastym”. W zapowiadanej na kwiecień produkcji wystąpią Elisabeth Moss (Offred), Joseph Fiennes (Komendant), Yvonne Strahovski (Serena Joy), Samira Wiley (Moira) i Max Minghella (Nick).

Na pierwszym zdjęciu możemy zobaczyć grupę podręcznych ubranych w takie same skromne, czerwone suknie i obowiązkowe nakrycia głowy. Na drugiej fotografii widzimy Offred siedzącą w oknie ze spuszczoną głową. Na kolejnej Offred leży nieruchomo na łóżku z baldachimem, a jej „właściciel”, Komendant, stoi na pierwszym planie i poprawia garnitur.

zdjecia-serial-opowiesc-podrecznej3

„Opowieść podręcznej” nie jest jedyną wizją przyszłości opisaną przez Margaret Atwood. Kanadyjska autorka ma również w dorobku trylogię rozpoczynającą się od powieści „Oryks i Derkacz”. Wznowienie pierwszego tomu zapowiedziane jest w naszym kraju na styczeń 2017 roku. Co ważne, wydawnictwo Prószyński i S-ka doprowadzi publikację trylogii do końca, co oznacza, że po raz pierwszy będziemy mogli przeczytać także finalny tom zatytułowany „MaddAddam”.

zdjecia-serial-opowiesc-podrecznej4

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film