banner ad

„Był sobie chłopiec” Hornby?ego serialem telewizyjnym

1 października 2012


Producent wykonawczy Jason Katims zrealizuje serial komediowy na podstawie powieści Nicka Hornby?ego „Był sobie chłopiec”.

Bohaterem wydanej w 1998 roku powieści jest trzydziestosześcioletni Will, który mieszka w Londynie i nie ma stałej pracy. Wiedzie beztroskie życie i interesuje się samotnymi matkami, które wydają mu się łatwą zdobyczą. Udaje, że ma syna i dołącza do grupy kobiet samotnie wychowujących dzieci. Dzięki temu poznaje Marcusa, dziwacznego dwunastolatka, który zmaga się z problemami w szkole i w domu oraz jego post-hippisowską matkę, Fionę.

Książka Hornby?ego w samej Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. W 2002 roku na podstawie powieści powstał kinowy przebój z Hugh Grantem w roli głównej. Pierwsze przymiarki do realizacji serialu miały już miejsce w 2003 roku. Stacja telewizyjna Fox zamówiła wtedy prezentację pilota w reżyserii Kena Kwapisa, lecz projekt ostatecznie nie doczekał się zatwierdzenia do realizacji.

Katims chce, aby serial miał format półgodzinnych odcinków. „Był sobie chłopiec” zrealizowany zostanie na potrzeby stacji NBC.

Na zdjęciu załączonym do newsa Nicholas Hoult oraz Hugh Grant w kinowej adaptacji „Był sobie chłopiec”.

Tematy: , , , ,

Kategoria: film