Włochy będą gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie

17 stycznia 2024

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się w dniach 23-26 maja 2024 roku w Pałacu Kultury i Nauki oraz na placu Defilad. Jak przekazała Fundacja Historia i Kultura, gościem honorowym tegorocznego wydarzenia zostały Włochy.

We wtorek, 16 stycznia 2024 roku, w Ambasadzie Republiki Włoskiej w Warszawie dokonano uroczystego podpisania porozumienia w sprawie udziału Włoch w roli gościa honorowego targów. Stronę włoską reprezentował ambasador Włoch Luca Franchetti Pardo, zaś stronę polską – Jacek Oryl, dyrektor Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, oraz Waldemar Michalski, prezesa Fundacji Historia i Kultura.

Na tegoroczną edycję targów Włochy przygotują bogaty program wydarzeń takich jak prezentacje książek, spotkania z autorami oraz przedstawicielami branży wydawniczej. „Targi Książki w Warszawie, na których w tym roku Włochy wystąpią jako gość honorowy, stanowią niezwykłą szansę dla włoskich wydawców do zaprezentowania się na rynku 40 milionów mieszkańców, którzy – o czym miałem okazję się wielokrotnie przekonać – żywią głębokie i autentyczne zainteresowanie włoską kulturą na różnych polach, wręcz pragnienie kontaktu z nią” – powiedział ambasador Luca Franchetti Pardo.

Podpisanie porozumienia dotyczącego udziału Włoch w roli gościa honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Organizator targów, Fundacja Historia i Kultura, informuje, że najbliższa edycja tego literackiego wydarzenia zapowiada się bardzo interesująco. Oprócz bogatego programu promującego literaturę włoską targom towarzyszyć będą festiwale literatury komiksowej, kryminalnej i dziecięcej, strefy tematyczne, międzynarodowe nagrody literackie oraz liczne wydarzenia branżowe.

W 2023 roku w imprezie wzięło udział blisko 500 wystawców oraz znani i cenieni twórcy z Polski i 14 innych krajów. W ciągu czterech dni z publicznością spotkało się prawie 1000 autorek i autorów, tłumaczy, ilustratorów, a także innych osób związanych z branżą wydawniczą i światem kultury. Łącznie, w ramach targów, miało miejsce blisko 800 wydarzeń, a odwiedziła je rekordowa publiczność – ponad 100 tysięcy osób.

[md]
fot. Fundacja Historia i Kultura

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia