banner ad

Targi Książki Empiku po raz ósmy. Spotkania online m.in. z Kenem Follettem i E.L. James

9 października 2023

Wyczekiwane premiery, książki z autografami, wywiady online z polskimi i zagranicznymi autorami, mobilna gra miejska oraz inne atrakcje czekają na czytelników w ramach Targów Książki Empiku. Ósma edycja wydarzenia trwa od 11 do 24 października.

Codziennie przez dwa tygodnie czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniach z polskimi i zagranicznymi autorami najgorętszych nowości literackich. Rozmowy odbędą się online na trzech „scenach”. Na Scenie Głównej pojawią się najpopularniejsi polscy i zagraniczni autorzy literatury gatunkowej, którzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach, m.in. Wojciech Chmielarz („Zwykła przyzwoitość”), Janusz L. Wiśniewski („Stany splątane”) czy Barbara Klicka („Reneta”). Nie zabraknie także spotkań z autorami zagranicznymi. Swój udział w targach potwierdził Ken Follett, który opowie o „Zbroi światła” – ukoronowaniu najpopularniejszego cyklu swoich powieści rozpoczętego przez „Filary Ziemi”, a także E.L. James, autorka trylogii „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, która powraca z nową powieścią „Missus”.

Scena Apostrof jest przeznaczona dla twórców literatury pięknej, reportażu i książek z zakresu rozwoju osobistego. Czytelnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniu online m.in. z autorką książki „Tak działa mózg. Jak mądrze dbać o jego funkcjonowanie”, Miłką Raulin, autorką książki „600 kilometrów lodową pustynią” o wyprawie po Grenlandii, czy z Wojciechem Jagielskim, który opowie o swojej premierowej książce „Wojna. Antologia reportażu wojennego”.

Trzecia scena poświęcona będzie wciąż zyskującej na popularności literaturze young adult. Fani tego gatunku będą mogli posłuchać rozmów z Aleksandrą Negrońską, Weroniką Ancerowicz, Agatą Polte, Melką Kowal (Soymel) czy Agatą Gładysz.

Podczas spotkań będzie można kupić online premierowe książki z autografami autorów. Wszystkie rozmowy będą tłumaczone na polski język migowy i transmitowane na Facebooku i kanale YouTube Empiku, a spotkania sceny young adult dodatkowo na Instagramie.

Empik przygotował na tę edycję Targów Książki także wydarzenia w przestrzeni miejskiej. Jednym z nich będzie mobilna gra miejska End of love z udziałem najpopularniejszych twórczyń literatury young adult – Aleksandry Negrońskiej, Agaty Polte i Weroniki Ancerowicz. Na uczestników czekać będą misje inspirowane premierowymi książkami. Mobilna gra terenowa odbędzie się 14 października w Warszawie. Gracze będą się przemieszczać po wyznaczonej trasie, na nowo odkrywać historię utraconej miłości i zmierzą się z wieloma zadaniami, które przybliżą ich do rozwikłania głównej łamigłówki. Co ważne, po drodze pojawi się szansa na spotkanie jednej z trzech autorek. Wydarzenie jest biletowane. Do wygrania będą karty prezentowe Empiku oraz udział w kameralnym spotkaniu z autorkami.

Tradycyjnie podczas Targów Książki Empiku będzie można skorzystać z atrakcyjnych ofert, zarówno w salonach sieci, jak i w sklepie internetowym.

[am]
fot. mat. prasowe

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia