Szósta edycja Warszawskich Targów Fantastyki już za kilka dni!

22 listopada 2019


Już w przyszły weekend, tj. w dniach 30 listopada ? 1 grudnia, w stolicy odbędzie się szósta edycja Warszawskich Targów Fantastyki. Na miłośników szeroko pojętej fantastyki czekają autorzy, stoiska pełne książek, plakatów oraz figurek, a także wiele innych atrakcji.

Jak podkreślają organizatorzy, targi powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli „Coś” unikatowego, co po prostu trzeba zobaczyć lub przeczytać! Właśnie dlatego na targach można spotkać pisarzy opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier.

Dodatkowo każda edycja imprezy to możliwość przetestowania gier planszowych i karcianych oferowanych przez wystawców oraz szansa na przeniesienie się do innego (bardziej fantastycznego) świata odtwarzanego w podziemiach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy.

Od 2018 roku targi odbywają się w cyklu półrocznym ? wiosną i jesienią. Gośćmi najbliższej, szóstej edycji imprezy będą m.in. pisarze: Andrzej Pilipiuk, Jacek Komuda, Marcin Podlewski, Martyna Raduchowska, Dominika Węcławek, Paweł Majka, Bartek Biedrzycki, Krzysztof Haladyn, Joanna Kanicka i Anna Lewicka.

Na wystawowej ścianie (poziom 0) tym razem zagoszczą prace Andrzeja Łaskiego. Artysta odpowiedzialny jest między innymi za przedstawienie postaci prawdziwie polskiego superbohatera, egzorcysty amatora, mistrza bimbrownictwa i warchoła z powołania ? Jakuba Wędrowycza.

Warto zajrzeć również do Strefy Dorigami (poziom 2). Dorigami to inicjatywa artystyczna powstała w 2012 roku na bazie fascynacji japońską sztuką ? origami. O tworzeniu z papieru wiedzą prawie wszystko i chętnie podzielą się swoją wiedzą! Podczas warsztatów będzie okazja, aby nauczyć się podstaw rządzących światem papieru. Wspólnie złożycie różnorodne modele, a także zobaczycie skomplikowane figurki, których stworzenie zajmowało niekiedy wiele godzin. To także możliwość posłuchania niesamowitych historii związanych z tą formą sztuki.

W Warszawie pojawi się ekipa odpowiedzialna za realizację filmu „Pół Wieku Poezji Później”. Nareszcie, po 4 latach pełnej wzlotów i upadków przygody, fanowska produkcja ze świata Wiedźmina została ukończona. Parafrazując Mistrza Jaskra, świat się zmienia, słońce zachodzi, a… film się kończy robić. „Pół Wieku Poezji Później” będzie miało swoją premierę na targach! Poza samą projekcją przewidziano rozmowę z twórcami i częścią obsady.

Bilety na targi dostępne są w formule „Płać ile Chcesz”, tzn. że uczestnik sam ustala kwotę jaką chce zapłacić za wstęp zaokrągloną do pełnych złotówek. Minimalna stawka to 1 złotych, a maksymalna zależy tylko od woli i chęci przychodzącego. Szczegółowy program oraz więcej informacji na temat Warszawskich Targów Fantastyki znajdziecie na oficjalnej stronie imprezy.

Poniżej możecie zobaczyć krótką relację z Warszawskich Targów Fantastyki, które odbyły się wiosną tego roku:

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia