Stary Dworzec PKP w Krakowie na dwa tygodnie przemieni się w księgarnię

3 grudnia 2015

dworzec-krakow-kiermasz
Na dwa grudniowe tygodnie stary Dworzec PKP w Krakowie zamieni się w największą księgarnię w mieście. W jednym miejscu dostępna będzie oferta najpopularniejszych wydawnictw w Polsce ? nowości, bestsellery i książki przecenione. A do tego warsztaty dla dzieci i strefa relaksu dla wszystkich.

Organizatorami Świątecznego Kiermaszu Książki są Wydawnictwo Literackie i księgarnia Pod Globusem. „Szukaliśmy sposobu, żeby wyjść z książką poza mury księgarni właśnie w okresie przedświątecznym, kiedy kupujemy prezenty” ? wyjaśnia Joanna Sawicka, organizatorka kiermaszu. „To szansa dotarcia do osób, które może by do nas nie trafiły, gdyby nie oryginalna forma kiermaszu w wyjątkowym miejscu – na dawnym dworcu kolejowym. Niby wszyscy znają to miejsce, ale przecież budynek od kilku lat jest niedostępny”.

Kiermasz potrwa od 9 do 24 grudnia. Codziennie od 10:00 do 20:00 będzie można kupić książki kilkunastu największych polskich wydawnictw, wliczając Naszą Księgarnię, Rebis, Replikę, Czarną Owcę, Sonię Dragę, Sine Qua Non, Wielką Literą, Zysk i S-kę, Harper Collins, Czarne, grupę wydawniczą Publicat oraz oficynę Media Rodzina.

Bogatą ofertę przygotował też jeden z organizatorów kiermaszu, Wydawnictwo Literackie. „Najmłodszym czytelnikom polecamy bestsellerowe przygody Żabka i Ropucha przetłumaczone przez Wojciecha Manna ? na kiermaszu dostępne będą już dwa tomy tej serii. Dla miłośników powieści 'Księgi Jakubowe’ Olgi Tokarczuk, nowe wydanie 'Rękopisu znalezionego w Saragossie’ Jana Potockiego, 'Próba’ Eleanor Catton, trzecia część 'Mojej walki’ Karla Ove Knausg?rda, dzienniki Szczepana Twardocha, czy głośna już powieść Andrzeja Muszyńskiego 'Podkrzywdzie'” – kontynuuje Joanna Sawicka.

Na kiermasz warto się wybrać nie tylko na zakupy. Z książką usiąść będzie można w strefie relaksu na wygodnych pufach, przetestowanych pod kątem czytania nawet najgrubszych tomów przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO. Z kolei Księgarnia Pod Globusem zaprosi najmłodszych czytelników na „Bajki na dworcu” ? warsztaty artystyczne, florystyczne, filmowe i edukacyjne, które będą odbywać się w soboty i niedziele o 12:00.

fot. Dave Collier

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia