Ruszył Czarny Piątek! Księgarnie w całej Polsce oferują promocje i rabaty

25 listopada 2016

czarny-piatek-rabaty-ksiazki
Dziś na całym świecie, a więc również w Polsce, odbywa się Czarny Piątek, dzień przecen i rabatów. To wyjątkowa okazja, aby zrobić zakupy w dużo niższych, promocyjnych cenach. W akcję włączają się również liczne księgarnie i wydawnictwa. Prezentujemy listę tych, których strony internetowe warto odwiedzić.

Black Friday to dzień największych promocji, który wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, gdzie jest obchodzony tuż po Święcie Dziękczynienia. Już od 1932 roku za oceanem uznaje się go za początek sezonu zakupów przed Bożym Narodzeniem. Tego dnia sklepy zwykle otwierają swe podwoje bardzo wcześnie i organizują olbrzymie wyprzedaże. Niektóre promocje sięgają nawet 70 procent, a ludzie ustawiają się w długich kolejkach już w czwartek, aby załapać się na najlepsze oferty. Od kilku lat tradycja Czarnych Piątków zyskuje na popularności również w Polsce i w innych krajach Europy. Zakupowe szaleństwo nie omija rynku księgarskiego. Trudno zresztą temu się dziwić, w końcu książki są jednymi z chętniej kupowanych produktów na prezenty. Czemuż by więc nie skorzystać i nie zrobić zakupów taniej (albo nabyć więcej za te same pieniądze). Z myślą o łowcach okazji przygotowaliśmy przegląd księgarni, które warto dzisiaj odwiedzić.

Księgarnia Nieprzeczytane.pl oferuje kilka promocji. Książki wydawnictwa Od Deski Do Deski (w tym głośne tytuły z serii NA F/AKTACH) można kupić z 50% rabatem. Cały katalog Repliki (w tym powieści Welsha, Mastertona, Ketchuma, Topora i wielu innych) przeceniono o 45%. Z takim samym rabatem dostaniemy wszystkie książki z katalogu Vis-a-vis / Etiuda (wliczając Burroughsa, Burgessa, Lumleya, Himilsbacha i Wiecha). A ceny niektórych pozycji Wydawnictwa Literackiego obniżono nawet o 70%. Na stronie znajdziecie też inne promocje.

Duże rabaty na wybrane pozycje oferuje sklep CDP.pl. Obok gier i płyt zniżki objęły też książki (m.in. „Małą zagładę”, „Radio Armageddon”, „Gwiazd naszych winę” oraz pierwsze kryminały J.K. Rowling pisane pod pseudonimem Robert Galbraith można kupić o 71% taniej). Dzień szalonych cen obiecuje Merlin.pl. Sensowne pozycje zaczynają się w zasadzie już od 9,99 zł. Przeceny do 55% znajdziecie także w TaniaKsiazka.pl. Kilkadziesiąt pozycji z rabatem do 70% przygotował Platon24.pl. Zaś darmową dostawę zapewniają księgarnie Lideria.pl i Ravelo.pl (w tej drugiej znajdziecie też rabaty).

O rabatach nie zapominają duże sieci. Tysiące książek (a także płyt, filmów, gier i planszówek) do 50% taniej znajdziemy w salonach Empik i na empik.com! Z kolei Matras proponuje 30% rabatu na wszystkie pozycje.

Warto również zajrzeć na strony wydawców. Muza przeceniła 300 tytułów o 60%. 50% zniżki na całą ofertę (oprócz pozycji z wyprzedaży) proponuje Sonia Draga. 41% rabatu na 1 wybraną książkę spośród ponad 20 000 tytułów można otrzymać w sklepie Znaku (aktualnych jest też kilka innych promocji). Ceny obniżone od 30 do 60% obowiązują na dużą część oferty w księgarni wydawnictwa Prószyński i S-ka. Grupa wydawnicza Publicat przygotowała 35% rabatu na wszystkie tytułu swoich wydawnictw. A dodatkowe 10% rabatu oferuje w swoim sklepie SQN.

Miłośnicy e-booków powinni zajrzeć na Woblink, gdzie ponad 130 e-booków dostępnych jest w cenie 12 złotych. Virtualo proponuje ponad 100 tytułów w cenie 9,90 zł. Na Publio cała oferta trzech wydawnictw ? Czarna Owca, Black Publishing, Czerwone i Czarne ? przeceniona została o 50%. Z kolei Ebookpoint proponuje formułę 3 tytuły w cenie 2 (kupujecie trzy książki, najtańszą otrzymujecie gratis). Ci, którzy lubią słuchać książek, powinni zajrzeć do Audioteki, która dla ponad 1500 tytułów obniżyła ceny do 70%.

Czarny Piątek trwa jedynie 24 godziny, ale w niektórych sklepach promocje będą obowiązywały przez cały weekend. A w poniedziałek startuje Cyberponiedziałek, czyli wyprzedaże po Czarnym Piątku, które odbywają się jedynie w sklepach internetowych.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia