banner ad

Poznaj autorów nowej serii powieści dokumentalnych. Spotkanie autorskie w środę w Warszawie

5 maja 2015

spotkanie-zlecenie-na-pisarza
Dziennikarz Tomasz Sekielski uruchomił wydawnictwo „Od Deski Do Deski”, w ramach którego na ręce czytelników trafi seria powieści dokumentalnych napisanych przez uznanych polskich autorów. 6 maja w warszawskim Barze Studio będziemy mieli możliwość spotkania się z trzema pisarzami, którzy podjęli wyzwanie, oraz z pomysłodawcą i wydawcą serii.

Zainicjowana przez wydawnictwo seria „Na F/Aktach” ma prezentować powieści dokumentalne zainspirowane autentycznymi wydarzeniami z ostatnich dekad, napisane przez cenionych polskich autorów. Pomysł serii jest wzorowany na słynnym dziele Trumana Capote „Z zimną krwią” z 1966 roku ? książce, która zapoczątkowała światową sławę tego gatunku literackiego. Rzeczywiste tragedie, prawdziwe historie, zbrodnie, które naprawdę popełniono, stały się kanwą dla fabularnych powieści, porywających czytelnika w świat tamtych wydarzeń.

Autorzy, na podstawie dokumentów, doniesień z sal sądowych oraz zeznań i artykułów prasowych, stworzyli sfabularyzowane historie głośnych zbrodni, które popełniono w ciągu ostatnich dekad. Pierwszą powieścią, która ukazała się w serii był „Preparator” Huberta Klimki-Dobrzanieckiego. Na 18 maja planowana jest premiera kolejnej. Będzie to „Inna dusza”, historia seryjnego mordercy z Bydgoszczy napisana przez Łukasza Orbitowskiego. W następnych miesiącach ukażą się książki takich autorów jak Wojciech Kuczok (głośna historia romansu i morderstwa na Podlasiu) i Janusz Wiśniewski (zabójstwo Andrzeja Zauchy). Na rok 2016 wydawnictwo zapowiada z kolei powieść Sylwii Chutnik.

6 maja na spotkaniu w warszawskim Barze Studio pojawią się autorzy powieści dokumentalnych: Sylwia Chutnik, Hubert Klimko-Dobrzaniecki, Łukasz Orbitowski oraz pomysłodawca i wydawca serii „Na F/Aktach” ? Tomasz Sekielski.

Będziemy mogli usłyszeć, jak powstają nowe dzieła, czy są to pomysły z głębi duszy i serca autora, czy też coraz powszechniejsze staje się pisanie na zamówienie. Pisarze powiedzą, jak wygląda ich warsztat pracy przy tworzeniu powieści dokumentalnych, co niesie ze sobą kontakt z autentycznymi aktami sądowymi, a także ile jest prawdy, a ile fikcji w serii „Na F/Aktach”. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:00.

ksiazki-od-deski-do-deski

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia