Pisarze i książki podczas Open?er Festival 2016

18 czerwca 2016

opener-2016-ksiazki
W środę 29 czerwca na lotnisku Gdynia-Kosakowo rozpocznie się kolejna edycja Open’er Festival. Choć impreza ta nastawiona jest przede wszystkim na muzykę, nie może zabraknąć na niej też książek i czytania! Z myślą o miłośnikach literatury tradycyjnie zorganizowana będzie biblioteka i spotkania z pisarzami.

Każdego roku dużym zainteresowaniem festiwalowiczów cieszy się zlokalizowana przy strefie Trójki biblioteka. Jest to miejsce o tyle wyjątkowe, że mogą z niego korzystać wszyscy, którzy przebywają na festiwalu. Kontakt z książką został zapewniony tym, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki. Ci zaś, którzy dotąd stronili od książek, mogą przekonać się, że warto czytać. „Biblioteka Trójki” powstała z inicjatywy Trójki i Instytutu Książki we współpracy z Alter Artem, organizatorem festiwalu, i można w niej nie tylko otrzymać na własność wartościową książkę, ale też uczestniczyć w różnych konkursach i happeningach.

W trakcie festiwalu odbędą się także pasjonujące rozmowy o życiu i literaturze z pisarzami. Spotkania zaplanowano w dniach od 30 czerwca do 2 lipca, zawsze o godzinie 16:00, w Kinoteatrze. W tym roku festiwal odwiedzą dziennikarka i laureatka Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego Justyna Kopińska (30 czerwca), tegoroczny laureat Paszportu „Polityki” i nominowany do „Nike” i Nagrody Literackiej Gdynia Łukasz Orbitowski (1 lipca) oraz mistrz reportażu Jacek Hugo-Bader (2 lipca).

Literatura pojawia się na festiwalu Open’er już od 2012 roku, kiedy to festiwalowiczom rozdano ponad 1000 książek. W 2014 roku poszerzono działania o spotkania z pisarzami i od tego czasu podobny szereg atrakcji planowany jest każdego roku.

Open?er Festival to jeden z największych w Polsce festiwali muzyki i sztuki gromadzący dziesiątki tysięcy widzów. W tym roku impreza odbędzie się po raz piętnasty, a wśród najważniejszych gwiazd, jakie będziemy mogli zobaczyć, wymienia się Florence + The Machine, Red Hot Chilli Peppers, Pharrella Williamsa, Sigur Rós, Wiza Khalifa, M83 i LCD Soundsystem.

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia