Opowiadania z Dalekiego Wschodu w krakowskim Teatrze Barakah

16 lutego 2015

dramatorium_Wschod
Teatr Barakah kontynuuje przybliżanie nam mało znanych zakątków na literackiej mapie świata. W poniedziałek 16 lutego w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy teatru przybliżą nam opowiadania z Dalekiego Wschodu.

Indie? Laos? Chiny? Świat buddyjskich guru, wojennej partyzantki, opowieści pełnych nadprzyrodzonych zjawisk z domieszką buddyzmu. Teatr Barakah zaprasza widzów do zapoznania się z opowieściami z Dalekiego Wschodu.

Pod nazwą „Dramatorium” Teatr Barakah organizuje reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Organizatorzy zapowiadają, że od marca formuła „Dramatorium” ulegnie zmianie. Będzie jeszcze bardziej niegrzecznie niż do tej pory, a pierwsze oznaki zmian zobaczymy już za tydzień, podczas kolejnego „Dramatorium”.

Utwory przeczytają: Kinga Waligóra, Filip Bochenek, Szymon Grzybek i Paweł Plewa. Spotkanie poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

„Dramatorium” odbędzie się w poniedziałek 16 lutego o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować mailowo (rezerwacje@teatrbarakah.com), albo za pomocą formularza na stronie www.teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia