banner ad

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni

31 lipca 2012


Od 3 do 5 sierpnia 2012 roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbędzie się Nadmorski Plener Czytelniczy. Wśród zaproszonych gości pojawią się m.in. Mariusz Czubaj, Małgorzata Kalicińska, Krzysztof Daukszewicz, Marek Przybylik i Monika Witkowska.

Impreza łączy w sobie elementy targów książki i prasy z programem imprez towarzyszących. Nadmorski Plener to przede wszystkim wydarzenie kulturalne, promujące literaturę. Impreza będzie miała charakter otwarty ? wszyscy spacerujący będą mogli zapoznać się z książkami zaprezentowanymi w namiotach przez pięćdziesięciu wystawców.

„Nieprzypadkowo na termin imprezy wybraliśmy pierwszy weekend sierpnia ? to szczyt sezonu urlopowego, który gwarantuje najwyższą frekwencję zwiedzających. Ponadto, Skwer Kościuszki to jedno z najpopularniejszych miejsc w Gdyni zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i turystów” – tłumaczy Teresa Wieczorek z Murator Expo (organizator imprezy).

Oprócz wspomnianych na wstępie pisarzy i dziennikarzy w imprezie wezmą również udział najwięksi wydawcy z całej Polski, w tym: G+J Książki, Agora SA, Bellona, Oficyna Literacka Noir Sur Blanc, Jirafa Roja, Media Rodzina, Dom Wydawniczy REBIS, Znak, Zielona Sowa, Wydawnictwo Sonia Draga, Weltbild, Czarna Owca, Czarne, Wydawnictwo Krytyki Politycznej, W.A.B, Zysk i S-ka, Wydawnictwo Literackie oraz Wydawnictwo MG.

Nadmorski Plener Czytelniczy będzie można odwiedzać w piątek i sobotę w godzinach od 11.00 do 19.00 oraz w niedzielę od 11.00 do 17.00.

Szczegółowy program wydarzeń znajdziemy tutaj.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia