Książki na 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty pomyśleli o festiwalowiczach odwiedzających 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty! W tym roku, już po raz trzeci, czas oczekiwania na kolejne seanse umilą książki, które będzie można wypożyczać z Biblioteki Festiwalowej.
Nie od dziś wiadomo, że czytanie poszerza horyzonty. A że książka i film to ponad wiek wzajemnych fascynujących i dynamicznych relacji, nie może zabraknąć książek na 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty. Biblioteka będzie otwarta dla wszystkich uczestników festiwalu. W Kinie Nowe Horyzonty od 21 do 31 lipca od godz. 10.00 do 20.00 zostanie zapewniony dostęp do książek dla wszystkich tych, dla których czytanie jest przyjemnością i czymś tak naturalnym jak oddychanie i oglądanie filmów. Ci zaś, którzy dotąd stronili od czytania, będą mieli okazję do zmiany nawyków.
Dzięki wydawcom, którzy wsparli projekt i pomogli zapełnić półki biblioteki, wybór będzie ogromny ? dużo nowości i klasyka, coś dla miłośników filmu i historii, biografii, reportaży, kryminałów, dobrych powieści, poezji i komiksów. Pojawią się też książki dla dzieci i młodzieży.
Biblioteka to nie jedyna literacka atrakcja festiwalu. Tradycyjnie już wszyscy uczestnicy imprezy będą także mogli wziąć udział w rozmowach o książkach i wokół książek! Tegoroczne spotkania literackie w ramach 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty odbywać się będą pod hasłem „Trzy żywioły Nowych Horyzontów”. Plan spotkań przedstawia się następująco:
29 lipca, piątek, godz. 21.30
Kino: Nils Thorsen, rozmowa o książce „Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza”
30 lipca, sobota, godz. 21.30
Muzyka: Pablopavo, rozmowa o komiksie „Dym”
31 lipca, niedziela, godz. 21.30
Literatura: Wojciech Chmielewski, rozmowa o książkach „Najlepsza dentystka w Londynie” i „Brzytwa”
Miejsce spotkań: klubokawiarnia Barbara, Wrocław ul. Świdnicka 8b
Literacka segment 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty organizowany jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
fot. Bogdan Kuc, Instytut Książki
TweetKategoria: wydarzenia