Jonathan Carroll w maju odwiedzi Polskę!

27 kwietnia 2012


Na początku maja na zaproszenie Domu Wydawniczego Rebis do Polski przyjedzie Jonathan Carroll. Będzie to pierwsza od prawie pięciu lat wizyta pisarza w naszym kraju.

Jonathan Carroll będzie promować swój najnowszy zbiór opowiadań zatytułowany „Kobieta, która wyszła za chmurę”, który od 8 maja będzie dostępny w księgarniach.

W świecie, który tworzy Jonathan Carroll, nic nie jest zwyczajne ani oczywiste. Zamieszkującym go postaciom zdarzają się rzeczy dziwne i z pozoru niewytłumaczalne. Żyjąca współcześnie alchemiczka traci pamięć o tym, kim jest i co zrobiła. Skromny adwokat porzuca szczęśliwe życie rodzinne, by zamieszkać na rusztowaniu. Samotna kobieta decyduje się na romans z istotą z innej planety.

W zbiorze dotąd niepublikowanych opowiadań, łącząc elementy grozy i fantastyki, Carroll drąży niepokojące go kwestie utraty zaufania między najbliższymi sobie ludźmi, skrywanych głęboko tajemnic, które po latach nawiedzają bohaterów, samotności przeżywanej i przezwyciężanej – nie zawsze tak, jak by się chciało…

Plan wizyty pisarza w Polsce będzie przedstawiał się następująco:

9 maja Łódź
18.00 -19.30 – spotkanie z czytelnikami w Śródmiejskim Forum Kultury – Dom Literatury (ul. Roosevelta 17)

10 maja Warszawa
18.00 – 19.30 – spotkanie z czytelnikami w EMPiK JUNIOR (ul. Marszałkowska)

11 maja Kraków
18.00 – 19.30 – spotkanie z czytelnikami w EMPiK Megastore (Rynek Główny 5)

12 maja Warszawa
15.00 – 16.00 – podpisywanie książek na Warszawskich Targach Książki, Pałac Kultury i Nauki, stoisko nr 300

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia