banner ad

Fantastyka i historia alternatywna na 4. edycji Festiwalu Alterhist w Zabrzu

2 października 2023

W sobotę 7 października już po raz czwarty w Zabrzu odbędzie się Festiwal Alterhist 2023. Uznani polscy pisarze z nurtu fantastyki i historii alternatywnej spotkają się z czytelnikami.

Festiwal Historii Alternatywnej Alterhist to okazja do zapoznania się z alternatywnymi scenariuszami rozwoju wydarzeń znanych z naszej historii. Podczas imprezy będzie można poczuć się niczym podróżnik w czasie i przekonać się, jak pozornie niewielkie zmiany wpływają na wygląd świata.

Jak co roku organizatorzy przygotowali prelekcje i spotkania autorskie. W czwartej edycji festiwalu Alterhist weźmie udział plejada polskich pisarzy, m.in. Andrzej Pilipiuk, Marcin Wolski, Adam Przechrzta, Marcin Podlewski, Jacek Komuda, Michał Gołkowski i Arkady Saulski, a także historycy, publicyści i pasjonaci historii.

Tematem wiodącym Alterhist 2023 będzie Powstanie Styczniowe, które okazało się największym i najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym. Oczywiście na festiwalu będzie mowa o powstaniu w ujęciu historii alternatywnej.

Całodniowe wydarzenie odbędzie się w Sztolni Królowa Luiza przy ul. Wolności 408 w Zabrzu. Wstęp jest bezpłatny. Poniżej przedstawiamy program festiwalu.

[am]
fot. mat. prasowe

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia