banner ad

Etgar Keret w Poznaniu

15 czerwca 2012


18 czerwca w Poznaniu odbędzie się spotkanie z mistrzem krótkiej formy, izraelskim pisarzem Etgarem Keretem. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Dobre książki i kawa z?” organizowanego przez Dyskusyjne Kluby Książki.

Keret to artysta wszechstronny, uhonorowany wieloma nagrodami, tworzy nie tylko prozę ale także filmy i komiksy. Książki izraelskiego pisarza pełne czarnego humoru i przewrotności cieszą się dużym powodzeniem wśród czytelników. Nakładem wydawnictwa W.A.B. ukazał się właśnie jego nowy zbiór opowiadań zatytułowany „Nagle pukanie do drzwi”.

Obcowanie z bohaterami najnowszej książki Kereta to spacer po zwariowanym świecie ludzkich wyborów, z których żaden nie jest słuszny. Nawet u Boga nie ma co szukać pomocy – ten bowiem tkwi na wózku inwalidzkim. Od pogrążenia się w rozpaczy ratuje tylko czarny, jadowicie inteligentny humor autora i solidna dawka autoironii.

Spotkanie z Etgarem Keretem odbędzie się 18 czerwca o godz. 19.00 w Kluboksięgarni Głośna (św. Marcin 30/8-9) w Poznaniu. Wcześniej w kinie Muza (ul. Św. Marcin 30) odbędzie się projekcja filmu „Meduzy” ze słowem wstępnym samego autora.

Wieczór z autorem poprowadzi Agnieszka Maciejowska, tłumaczka wszystkich wydanych dotąd po polsku opowiadań Kereta, były dyrektor Instytutu Polskiego w Tel Awiwie.

Poznański wieczór autorski Etgara Kereta jest już kolejnym spotkaniem Dyskusyjnych Klubów Książki z uznanymi pisarzami w ramach cyklu ?Dobre książki i kawa z??. Inaugurację cyklu rozpoczęto w Katowicach na początku tego roku. Zaproszenie klubowiczów przyjął wówczas Éric-Emmanuel Schmidt. W pozostałych miastach wojewódzkich gościć będą m.in. Richard Paul Evans, Stephen Clark, Szymon Hołownia, Sylwia Chutnik, Olga Tokarczuk i Jacek Dukaj.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia