banner ad

31. edycja Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Gościem specjalnym będzie Rumunia

18 listopada 2023

Ponad 220 wydawnictw zaprezentuje swoją ofertę podczas 31. Wrocławskich Targów Dobrych Książek, które rozpoczną się w czwartek, 30 listopada, w Hali Stulecia we Wrocławiu. Program imprezy, która potrwa cztery dni, przewiduje rekordową liczbę około 140 spotkań autorskich, a gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Rumunia.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek to jedna z największych i najstarszych tego typu imprez w kraju, która każdego roku, w pierwszy weekend grudnia, przyciąga do stolicy Dolnego Śląska tysiące miłośników literatury. W zbliżającej się 31. edycji weźmie udział ponad 220 wydawnictw, z którymi przyjadą czołowi autorzy. Już wiadomo, że do wrocławskiej Hali Stulecia zawitają m.in. Marta Herling-Grudzińska, Jan Polkowski, Anna Janko, Ewa Lipska, Jerzy Bralczyk, Janusz Degler, Maria Woś i Katarzyna Nosowska. Na nieco młodszych czytelników i czytelniczki będą natomiast czekały Julia Popiel, Joanna Balicka, Katarzyna Barlińska, Monika Rutka czy Mery Spolsky.

„Mamy nadzieję, że dzięki tak bogatemu programowi każdy, niezależnie od wieku i literackich, upodobań, znajdzie coś dla siebie czy swoich bliskich. Grudzień to czas prezentów, a książka, zwłaszcza z autografem ulubionego autora, to prezent, który zawsze będzie trafiony” – mówiła w czasie spotkania zapowiadającego wydarzenie Anna Morawiecka, dyrektor Wrocławskich Targów Dobrych Książek.

Gościem specjalnym 31. edycji imprezy będzie Rumunia. Instytut Kultury Rumuńskiej przygotował m.in. promocje książek, spotkania z autorami, wystawę komiksu oraz projekcje filmów. „Odwiedzą nas także autorzy z Czech, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Mamy nadzieję, że twórców spoza Polski będzie przybywało i już wkrótce staniemy się targami międzynarodowymi” – dodała Morawiecka.

Pierwszy dzień imprezy zakończy uroczystość wręczenia nagród edytorskich: Pióro Fredry (publikacje dla dorosłych) oraz Dobre Strony (wydawnictwa dla dzieci i młodzieży). Wyróżnienia przyznawane są twórcom książek najatrakcyjniejszych pod względem graficznym i artystycznym.

Bilet wstępu na Wrocławskie Targi Dobrych Książek będzie kosztował 5 złotych. Z opłat zostaną zwolnieni: dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i średnich, osoby z niepełnosprawnościami (wejście z jednym opiekunem) oraz emeryci i renciści po okazaniu dokumentów uprawniających do zniżki. Wejściówki już można nabyć online, będą również dostępne w sprzedaży na miejscu, w dniu wydarzenia.

Targom książki tradycyjnie będą towarzyszyły Targi Wszystkiego Dobrego, podczas których kilkudziesięciu wystawców zaprezentuje swoje wyroby rzemieślnicze, m.in. ekologiczną żywność, naturalne kosmetyki, autorską biżuterię, odzież i przedmioty sztuki użytkowej.

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbywają się pod patronatem Booklips.pl.

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia