banner ad

Zygmunt Miłoszewski jednym z bohaterów nowego reality show „Przez Atlantyk”. Relacja z wyprawy jachtem od 2 marca w TVN

11 lutego 2022

Pisarz Zygmunt Miłoszewski wziął udział w nakręceniu nowego programu typu reality show, który będzie emitowany na kanale TVN od 2 marca. „Przez Atlantyk” ma relacjonować wyprawę uczestników, którzy podjęli się zadania przepłynięcia jachtem oceanu.

Program oparty jest na fińskim formacie wyprodukowanym w 2017 roku, który realizowany był także w Danii, Belgii, Niderlandach, Szwecji i Norwegii. Formuła jest niezwykle prosta: na jachcie żaglowym umieszcza się sześciu uczestników, dwóch kapitanów i czteroosobową ekipę telewizyjną. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach stają przed jednym zadaniem – muszą przepłynąć Atlantyk. Program nie zakłada rywalizacji między uczestnikami. Wprost przeciwnie – by dotrzeć do celu, muszą nauczyć się współpracy i podstaw żeglugi. A wszystko to na środku oceanu i w obecności kamer.

Do udziału w pierwszej polskiej edycji programu zaproszono aktorkę Maję Hirsch, piosenkarkę Natalię Przybysz, aktora Antka Królikowskiego, modelkę Renatę Kaczoruk, rapera i byłego posła Piotra „Liroya” Marca oraz pisarza Zygmunta Miłoszewskiego. W krótkiej zapowiedzi promującej „Przez Atlantyk” autor trylogii o prokuratorze Szackim mówi, że na jachcie odpowiada m.in. za prowadzenie dziennika pokładowego. To jednak z pewnością nie wszystkie zadania, jakie na nim spoczęły.

Ekipę w ciągu dnia czekało gotowanie, sprzątanie, a w nocy wachta. Uczestnicy musieli się również nastawić na wiele wyzwań. Na łodzi znalazło się tylko to, co sami wcześniej ze sobą zabrali. Byli więc pozbawieni telefonów komórkowych i dostępu do mediów społecznościowych. Obok nie płynęła łódź asekurująca. W dramatycznych sytuacjach pomocy mogła udzielić najbliższa duża jednostka pływająca.

Mentorami uczestników byli dwaj doświadczeni opiekunowie: kapitan jachtowy, żeglarz i uczestnik wielu regat Roman Paszke oraz kapitan jachtowy i motorowodny Adam Skomski. Załoga wyruszyła z Gran Canarii, a po kilku tygodniach miała dotrzeć do wybrzeży Gwadelupy. Jak poradziła sobie pośrodku oceanu? Czy udało im się współpracować, by w wyznaczonym terminie i miejscu zakończyć wyprawę? Tego dowiemy się już niebawem.

Program „Przez Atlantyk” zobaczymy w TVN w każdą środę od 2 marca – zawsze o godz. 21:35. Odcinki będzie też można oglądać na platformie Player.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: telewizja