Nowy magazyn humanistyczno-literacki „Charaktery Pisma” już w maju

30 kwietnia 2013

Charaktery - Pisma
15 maja 2013 Wydawnictwo „Charaktery” wprowadzi na rynek prasowy nowy tytuł. „Charaktery Pisma” to magazyn humanistyczno-literacki, w którym publikować będą wybitni pisarze, poeci, reporterzy, krytycy, a także podróżnicy.

W pierwszym numerze pojawią się teksty i rozmowy z 18 twórcami, m.in.: wywiad z Mariuszem Wilkiem, wybitnym pisarzem-włóczęgą, który od 20 lat mieszka na północy Rosji oraz niepublikowane zdjęcia pisarza, reportaż Magdaleny Skopek z półwyspu Jamalskiego, eseje Jerzego Plutowicza, Andrzeja Franaszka, Stefana Chwina i Dariusza Nowackiego, przedpremierowe fragmenty książek Ignacego Karpowicza, Filipa Springera i Michała Okońskiego oraz wiersze i rękopisy Julii Hartwig i Saschy Pecarica.

„Jesteśmy wrażliwi na osobność, inność. Nie dzielimy autorów na tych, co piszą reportaże, powieści, zajmują się malarstwem czy architekturą. To pismo, które łączy osobne charaktery pisma… Nie jest ważny tylko temat, wokół którego krążą autorzy, ale ich osobowość i wrażliwość, prywatna rysa, szczegół, detal” – zapowiada Andrzej Białek, wiceprezes spółki Charaktery.

Objętość pierwszego numeru to 84 strony, cena wynosić będzie 18,50 zł przy nakładzie 6 tysięcy egzemplarzy. Pismo pojawi się na rynku prasowym 15 maja 2013 roku. W tym dniu w warszawskim salonie prasowym Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 odbędzie się konferencja prasowa z udziałem gościa specjalnego Mariusza Wilka. Początek spotkania o godzinie 12.00.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: prasa