banner ad

Zapowiedzi wydawnictwa W.A.B. na wrzesień

5 września 2011


Kalendarze z „Kotem Simona”, nowy Artemis Fowl, kontynuacja „Nakarmić wilki” Marii Nurowskiej, „Klaudyna odchodzi” i debiut Tomáša Zmeškala to tylko niektóre spośród nowości zapowiadanych przez wydawnictwo W.A.B. na wrzesień 2011 roku.

Eoin Colfer „Artemis Fowl. Kompleks Atlantydy” (premiera 7 wrzesień)

„Kolejna, siódma już część przygód młodocianego przestępcy!
Tym razem Artemis wezwał grupę elfów na islandzki lodowiec. Chce uratować świat przed globalnym ociepleniem, ale to z nim zaczyna się dziać coś niepokojącego. Wbrew sobie staje się… miły. Okazuje się, że dopadł go tak zwany kompleks Atlantydy. Jego obsesją stają się dwie cyfry. Piątkę uważa za szczęśliwą, natomiast panicznie boi się czwórki, która w chińskich legendach oznacza śmierć. Ale to dopiero początek.[…]”
(więcej o książce)

Simon Tofield „Kot Simona na każdy dzień 2012” (premiera 7 wrzesień)

„Kalendarz książkowy. Dziesiątki nowych – nigdzie niepublikowanych – rysunków Simona Tofieda, najważniejsze święta (na przykład Światowy Dzień Kota, Dzień Czarnego Kota, ale też Dzień Latarni Morskich czy Dzień Leworęcznych), a oprócz tego wyimki z klasyki literatury polskiej i światowej o kotach, czyli wszystko, co najlepsze w Podróżach Guliwera Jonatana Swifta, dwóch powieściach P.L. Travers o Mary Poppins, „Koralinie” Neila Gaimana, Ryżym Placku i…” (więcej o książce)

Simon Tofield „Kot Simona kalendarz 2012” (premiera 7 września)

„Kalendarz ścienny. Rok 2011 to dobry rok ? na każdej ścianie mógł zawisnąć kalendarz z kotem Simona. Rok 2012 nie będzie gorszy. Znów pojawi się kalendarz ścienny, a w nim same nowości oraz takie święta, o których się ludziom nie śniło…” (więcej o książce)

Sidonie-Gabrielle Colette „Klaudyna odchodzi” (premiera 14 września)

„Mąż nie powinien opuszczać żony, kiedy to jest taki mąż i taka żona” ? napisze Annie pierwszego dnia po wyjeździe ukochanego Alaina. Roztropny małżonek zostawił jej szczegółowy rozkład zajęć: co zlecić służbie, jaką garderobę sobie sprawić, kogo odwiedzić, a kogo raczej unikać. Do tej ostatniej kategorii zaliczył Renauda i Klaudynę. Wakacje w pachnącym siarką i kwitnącymi drzewami pomarańczowymi Arri?ge, na które wyjeżdża całe towarzystwo, będą dla Annie przełomowe.[…]”
(więcej o książce)

Paolo Giordano „Samotność liczb pierwszych” (premiera 14 września)

„Mattia i Alice. Ich losy splatają się w nowej szkole. Każde z nich nosi w sobie traumę z dzieciństwa, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Obydwoje są outsiderami, padają ofiarami szkolnej przemocy, mają też problemy z własną cielesnością. Nowa przyjaźń nie jest jednak ratunkiem na wszelkie problemy. Choć wiele do siebie czują, nie potrafią wyrażać swych emocji. Poprzez lata, wchodząc w dorosłość, rozpoczynając karierę czy zakładając rodzinę, na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. Są bowiem jak tytułowe liczby pierwsze…” (więcej o książce)

Maria Nurowska „Requiem dla wilka” (premiera 21 września)

„Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, aby spotkać się ze swoim idolem, wybitnym filmowcem, który po czterdziestu latach wraca do Polski i buduje w Bieszczadach dom. Okazuje się, że w okolicy doszło niedawno do tragicznego wypadku – badaczka wilków Katarzyna, zbierająca materiały do pracy doktorskiej, zginęła od kuli kłusownika. Pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa. Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej doktorantki. Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o dziewczynie…” (więcej o książce)

Tomáš Zmeškal „List miłosny pismem klinowym” (premiera 21 wrzesień)

Debiut Tomáša Zmeškala, którego krytyka stawia w jednym rzędzie z takimi sławami jak Topol, Hrabal czy Škvorecký. Josef i Květa poznali się przed drugą wojną światową na wykładach profesora Hroznego, czeskiego językoznawcy, który w 1915 roku odczytał zapisane pismem klinowym teksty, uważane za najstarsze pisemne zabytki języków indoeuropejskich. Historia i mity starożytnych Hetytów będą odtąd towarzyszyły Josefowi przez całe życie. Gdy w 1948 roku komuniści przejmują władzę w Czechosłowacji, Josef trafia na długie lata do więzienia za ?działanie na szkodę państwa?. (więcej o książce)

Katarzyna Berenika Miszczuk „Ja, anielica” (premiera 28 września)

Beleth, Azazel, Kleopatra i Śmierć znani z powieści Ja, diablica powracają! A to oznacza, że już nikt nie będzie się nudził. W życiu Wiktorii ponownie zjawia się przystojny diabeł. Rozbija jej związek z Piotrem i ma nietypową prośbę – chce odzyskać swoje anielskie skrzydła. Czy dziewczynie uda się zwrócić złotookiemu Belethowi marzenia? Przed Wiktorią stają naprawdę trudne wybory – bo z jednej strony zabiegający o jej miłość śmiertelnik, a z drugiej… no właśnie, diabelnie przystojny upadły anioł. W dodatku akcja przeniesie się do nieba. (więcej o książce)

Tematy: , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi