banner ad

Do sprzedaży trafi wkrótce nowa kolekcja komiksów „Superbohaterowie Marvela”

18 grudnia 2016


Na polskim rynku komiksów od kilku lat niepodzielnie panują superherosi. Właśnie okazało się, że do wydawanych już kolekcji wkrótce dołączy kolejna z przygodami trykociarzy zatytułowana „Superbohaterowie Marvela”.

Na oficjalnej stronie Ruchu w dziale „oferta prasowa/hity i nowości” pojawiła się informacja o tym, że do dystrybucji trafi nowa kolekcja „Superbohaterowie Marvela”. Cena za pierwszy numer, który zainicjuje całą serię, wynosi 14,90 zł. Prawdopodobnie kwota za regularne tomy zostanie ustalona na około 40 złotych. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze daty premiery pierwszego tomu. Wydawcą będzie Hachette Polska.

Póki co możemy jedynie domniemywać na temat tytułów, które ukażą się w kolekcji. Pewną wskazówką są edycje zagraniczne ? choćby czeska czy brytyjska. U naszych sąsiadów w ramach bliźniaczej serii pojawiły się takie komiksy, jak „New Avengers: Luke Cage”, „Hawkeye”, historie poświęcone „Black Widow”, „Amazing Spider-Man”, „Namor: The Sub-mariner” czy opowieści o drużynie „Fantastic Four”. Z opisu wydawcy dowiadujemy się, iż do każdego tomiku dołączony zostanie specjalny dodatek z opisem bohatera lub grupy herosów, sylwetki komiksowych twórców oraz inne ciekawostki.

Polscy czytelnicy są w ostatnim czasie rozpieszczani, jeśli chodzi o wybór komiksów superbohaterskich. Oprócz tytułów wydawanych przez Egmont czy Mucha Comics na rynku dostępne są również dwie inne kolekcje: „Wielka Kolekcja Komiksów Marvela” oraz „Wielka Kolekcja Komiksów DC”.

Tomy wchodzące w skład kolekcji „Superbohaterowie Marvela” powinny być zbliżone edytorsko do „Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela”. Oto przykładowy tytuł z wydania brytyjskiego:

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi