„Cmentarz tajemnic” Davida Hewsona pod patronatem Booklips.pl

4 grudnia 2014

cmentarz-tajemnic-premiera
Nakładem wydawnictwa Marginesy ukazał się kolejny kryminał Davida Hewsona zatytułowany „Cmentarz tajemnic”. Booklips.pl jest patronem medialnym polskiego wydania.

Bohaterem powieści Hewsona jest młody naukowiec Daniel Forster, któremu udało się znaleźć pracę na lato: przyjeżdża do Wenecji, aby skatalogować bibliotekę kolekcjonera sztuki. Gdy pracodawca wysyła go, by od pewnego drobnego złodziejaszka kupił kradzione skrzypce, rozpoczyna się seria oszustw, intryg i morderstw. Daniel zostaje wciągnięty w orbitę wydarzeń związanych z policyjnym dochodzeniem, w którym przeplatają się wątki pięknej kobiety, tajemniczego weneckiego pałacu i zaginionego arcydzieła koncertowego z 1733 roku.

Dwie rozdzielone wiekami, lecz przeplatające się historie o namiętności, zdradzie i niebezpieczeństwie przenoszą czytelnika między światem gęstej od intryg Wenecji ery Vivaldiego a brutalną rzeczywistością współczesnych detektywów. Od muzycznego geniuszu po morderczą chciwość ? David Hewson nieubłaganie zwiększa napięcie, zmierzając do finałowej, oszałamiającej niespodzianki.

Mieszkający w Anglii autor bestsellerów, David Hewson, znany jest z tego, że akcję swoich powieści umieszcza zwykle poza granicami rodzimego kraju. Trzy dobrze przyjęte przez polskich czytelników książki napisane na podstawie skandynawskiego serialu „The Killing” („Dochodzenie”) rozgrywają się w Danii. Z kolei fabuła „Cmentarza tajemnic” osadzona została w Wenecji.

„Napisałem tylko jedną książkę, która rozgrywa się w Anglii, i to wyłącznie dlatego, że mój poprzedni wydawca bardzo takową chciał opublikować. Ludzie zawsze mówią, że należy pisać o tym, co wiesz, a ja myślę, że to okropna rada. Jeśli piszesz o tym, co wiesz, możesz stać się bardzo leniwy, i przyjąć założenia odnośnie czytelnika, których ten nie podziela” – wyjaśnia pisarz.

„Cmentarz tajemnic” Davida Hewsona w przekładzie Dariusza Żukowskiego ukazał się pod patronatem Booklips.pl.

fot. Mark Bothwell

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi