banner ad

Zrobiła dzieciom komórkę pod schodami w stylu Harry?ego Pottera

30 grudnia 2015

komorka-pod-schodami-harryego-1
Courtney Bonnet, bibliotekarka z Pittsburgha (USA) wykorzystała niepotrzebną komórkę pod schodami, aby zrobić swoim dwóm synom skrytkę przypominającą pomieszczenie, w jakim mieszkał Harry Potter przy ulicy Privet Drive numer cztery.

Przeglądając w zeszłym roku domy wystawione na sprzedaż, mąż bibliotekarki zwrócił uwagę szczególnie na jeden z dostępnych w ofercie. Pani Bonnet, jak twierdzi, dała się przekonać do zakupu dopiero wtedy, gdy mąż zgodził się, aby komórkę pod schodami przerobić w stylu Harry?ego Pottera.

Pomieszczenie wyłożono wykładziną, a ściany wytapetowano kartkami ze zniszczonego egzemplarza pierwszego tomu cyklu pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Całości dopełniły: czarodziejski kufer, pluszowa sowa, figurki, książki, plakaty oraz inne gadżety nawiązujące do sagi J.K. Rowling. Efektem prac bibliotekarka podzieliła się na Facebooku tuż po świętach.

komorka-pod-schodami-harryego-2

Oczywiście intencje pomysłowej mamy dalekie były od tych, jakimi kierowali się Dursleye, adaptując komórkę pod schodami dla osieroconego Harry?ego. „Chcę, aby moje dzieci czerpały radość z książek i czytania, a także dowiedziały się, jaki wpływ mogą mieć książki na życie człowieka” ? powiedziała w rozmowie z portalem „Buzzfeed”. „Ta seria naprawdę zmieniła moje życie. Nie mogę się doczekać, aż przeczytam moim chłopcom w komórce książki o Harrym Potterze”.

komorka-pod-schodami-harryego-3

Tak komórka pod schodami wyglądała wcześniej:

komorka-pod-schodami-harryego-4

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy