Zobacz zwiastun nowej powieści Stephena Kinga „Doktor Sen”

20 września 2013

Doktor Sen - zwiastun
Wydawnictwo Prószyński i S-ka opublikowało zwiastun nowej powieści Stephena Kinga „Doktor Sen”, która już we wtorek 24 września trafi do polskich księgarń. W klipie możemy zobaczyć, jak aktor Marcin Perchuć czyta jeden z fragmentów książki.

Powieść „Doktor Sen” to kontynuacja jednej z najbardziej znanych powieści Kinga ? „Lśnienia” przeniesionej na ekran przez Stanleya Kubricka (z rewelacyjną rolą Jacka Nicholsona). Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? W „Doktorze Śnie” poznacie jego dalsze losy. Próbując poradzić sobie z alkoholizmem i przemocą dorosły Dan błąka się po Ameryce i ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, gdzie przyjmuje pracę w domu opieki. Zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.

Tymczasem autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia przemierza grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan.

W klipie zrealizowanym w warszawskim klubie Klinika, mieszczącym się przy ulicy Racławickiej 99 w Warszawie, możemy wysłuchać fragmentu zapowiadanej na 24 września powieści. Książkę czyta aktor Marcin Percheć, znany z seriali „Usta Usta” i „Lekarze” oraz epizodycznych ról w filmach „Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” i „Idealny facet dla mojej dziewczyny”.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun powieści „Doktor Sen”:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy