Kontynuację „Lśnienia” Kinga kupimy w Polsce w dniu światowej premiery

2 sierpnia 2013

"Doktor Sen" - premiera
Nie minęły jeszcze dwa miesiące od premiery dobrze przyjętego „Joylandu”, a już szykuje się kolejna gratka dla miłośników prozy Stephena Kinga. 24 września, w dniu światowej premiery, najnowsza powieść mistrza horroru zatytułowana „Doktor Sen” pojawi się również w polskich księgarniach!

„Doktor Sen” to kontynuacja jednej z najbardziej znanych powieści Kinga pt. „Lśnienie”. Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? W powieści „Doktor Sen” spotkacie go ponownie już jako dorosłego mężczyznę. Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia, dzięki czemu staje się znany jako tytułowy „Doktor Sen”.

Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników „Lśnienia” i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

„To cholernie przerażająca książka” – zapowiedział autor wszystkim tym, którzy po jego ostatnich powieściach zaczęli myśleć, że zamierza na stałe odejść od horrorów.

Powieść „Doktor Sen” ukaże się w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Tematy: , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi